SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek Ayvanat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130598
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : AYVANAT MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/245 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/245 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili Siverek İlçesi Camikebir Mahallesi, Ayvanat Mevkii, 1102 ada, 13 nolu parselde kayıtlı 2.949,68 m2 yüzölçümlü (ana taşınmaz)taşınmaz üzerinde, 30/1380 arsa paylı, B blok , 1. Kat , 4 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. İmar Durumu:Taşınmaz, imar planı dâhilinde olup, E=2.00 Yençok= Serbest MAKS.TAKS=0.30TİCK imarlı olup, Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın adresi: Ayvanat Mahallesi, 40.Sokak, Özgüven SitesiB blok No:30/4 Siverek/ŞANLIURFA adresindedir. Taşınmazın yeri ve niteliği: Satış konusu taşınmaz Ayvanat mahallesi, 40. Sokak, Özgüven Sitesi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın çevresinde benzer özellikte 6-8 katlı binalar, boş arsalar, yeni inşaatlar mevcuttur. Taşınmazın 120 metre güneybatısında Şirinkuyu İlkokulu, 65 metre batısında Halit Bin Velid Camii, 900 metre kuzeyinde Bediüzzaman Said-i Nursi Bulvarı bulunmaktadır. Taşınmazın olduğu bölge konut alanlı olup, yapılaşma devam etmektedir. Taşınmaz 3 bloklu site içerisinde, ortadaki binadadır. Taşınmazın olduğu bina,bodrum+zemin+7 Normal kattan oluşan, her katında 2 adet daire bulunan, betonarme karkas bir yapıdır. Bina asansörlü, doğalgazlıdır. Merdiven basamak, sahanlık ve duvar lambri mermer kaplamalı, demir korkulukludur. Satış konusu daire B blok , 1. katta, merdivenden çıkışta sağda, güney-kuzey-batı cepheli dairedir. Daire kapalı olduğundan benzer özellikteki alt kattaki daireye ve projesine bakılmıştır.Daire 3 oda, 1 salon, antre, koridor, mutfak, banyo, tuvalet ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede oda döşemeleri laminant parke kaplama, antre, mutfak, koridor ve ıslak hacimler seramik döşeme kaplama, duvarlar saten, tavan kartonpiyerli plastik boyalı, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire çelik dış kapılı, doğalgazlı, 135.00 m2 alanlıdır.

Adresi : Ayvanat Mahallesi, 40.Sokak, Özgüven SitesiB blok No:30/4 Siverek/ŞANLIURFA adresindedir.
Yüzölçümü : 2.949,68 m2 (ana taşınmaz)
Arsa Payı : 30/1380
İmar Durumu : Taşınmaz, imar planı dâhilinde olup, E=2.00 Yençok= Serbest MAKS.TAKS=0.30TİCK imarlı olup, Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : TapuKaydındaki Gibidir. ( Taşınmazıntapu kaydında' AT... KM ne çevrilmiştir, 13/10/2015 tarih ve 10579 yevmiye nolu' beyanı mevcut olup ; alan kişiye bu beyan ile birlikte tescil verilecektir. )

1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/245 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR