SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek Ayvanat'ta 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116911
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : AYVANAT MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1105 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2018/1105 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili Siverek İlçesi Camikebir Mahallesi, Ayvanat Mevkii, 1087 ada, 13 numaralı parselde kayıtlı, 590,81 m2 yüzölçümlü (ana taşınmaz ), 30/300 arsa paylı zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Taşınmazın İmar Durumu : taşınmaz imar planı dâhilinde olup, ayrık nizam 5 kat imarlıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın Adresi : Siverek İlçesi ,Merkez, Ayvanat Mahallesi, 9. Sokak , Sübhan İnş. No:8/1 adresinde olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın yeri ve özellikleri : Taşınmazın doğusunda 125 metre mesafede Şirin kuyu İlkokulu, doğusunda 120 metre mesafede Viranşehir Caddesi, güneyinde 75 metre mesafede Demirkıran Akaryakıt İstasyonu, kuzeybatısında 315 metre mesafede Asri Mezarlık, kuzeyinde 970 metre mesafede Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu ile İnönü Caddesi kavşağı bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahaldedir. Taşınmazın çevresinde 5 katlı binalar, yeni inşaatlar ve boş arsalar bulunmaktadır. Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Taşınmazın olduğu bina 5 katlı, betonarme karkas yapılı, her katında 2 daire bulunan, asansörlü, doğalgazlı bir yapıdır. Söz konusu daire, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yerler odalar laminant parke kaplamalı, koridor, antre ve ıslak hacimler seramik döşeme kaplamalı, duvarlar saten,tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, vestiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalı, mutfak mermer tezgahlı ve dolaplıdır. Dairede kalorifer petekleri döşenmiştir. Daire, çelik dış kapılı, doğalgaz hattı dış kapıya kadar çekilmiş, soba vb ısıtmalı olup,120.00 m2 alanlıdır. Adresi :Siverek İlçesi ,Merkez, Ayvanat Mahallesi, 9. Sokak , Sübhan İnş. No:8/1 adresinde olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 590,81 m2 (ana taşınmaz )
Arsa Payı : 30/300
İmar Durumu : taşınmaz imar planı dâhilinde olup, ayrık nizam 5 kat imarlıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir( Taşınmazın tapu kaydında' Yönetim Planı : 03/08/2016', ' Yönetim Planı : 16/08/2016 've ' ATYönetim Planı: 16/08/2016' Beyanları mevcut olup ; alan kişiye bu beyanlar ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1105 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR