ŞARKIŞLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Şarkışla'da 123 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞARKIŞLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118364
Şehir : Sivas / Şarkışla
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 22.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/61 Tal.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Şarkışla Belediyesi Konferans Salonu Şarkışla / Sivas

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞARKIŞLA İCRA DAİRESİ


2019/61 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Sivas ili Şarkışla ilçesi Pınarönü Mahallesi Değirmenyolu Bozyer mevkiinde kain; tapunun 269 ada 15 parsel numarasında kayıtlı, kayden mesken nitelikli, 1.902,54 m² yözölçümlü beş katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli, 4200/190254 arsa paylı taşınmaz üzerinde bulunan A blok 3. kat 11 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz Pınarönü Mahallesi Seymenler Sokak No:18 adresindedir. Taşınmaz, Şarkışla Büyük Camisine 300 mt, Şarkışla Belediyesine 260mt ve Şarkışla Merkez Camisine 240mt kuş uçumu mesafededir. Taşınmazların konumlu olduğu Seymenler Sokak, şehir merkezi ile, konut alanı olarak tercih edilen Pınarönü mahallesinde önemli bir konumdadır. Bölgede bulunan 4-6 katlı binaların zemin katları dükkan, üstkatları mesken tarzındadır. Ulaşım Şarkışla şehir merkezine yakın olması sebebi ile yaya olarak sağlanabildiği gibi Sivas Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile de sağlanabilmektedir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır.Binanın girişi zemin kat seviyesinden binanın güneyinden sağlanmıştır. her katta 8 adet mesken olmak üzere toplam 24 adet mesken vardır. Bina kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Binanın dışı sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Binanın Şarkışla Belediyesinden alınmış 22/12/2016 tarih 2016/54 sayılı yapı kullanma izin belgesi mevcuttur. taşınmaz binanın 3. katında konumludur. Konu taşınmaz mimari projesine göre 3 oda, salon, giyinme odası, kiler, mutfak, antre, banyo, duş, wc+lvb ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup toplam net 123 m2 brüt 141 m2 dir. Giriş holü döşemesi seramik duvarları plastik boyalıdır. Banyo+wc+duş döşemeleri seramik duvarları fayans kaplıdır. Salon ve odaların döşemeleri laminatparke kaplı ve tüm bu hacimlerin duvarları plastik boyalıdır. Mutfak döşemeleri seramik, mutfak dolabı gövdesi tam kapak ve tezgahı eksik duvarlar fayans ve plastik boyalıdır.. Taşınmazın ana giriş kapısı çelik kapı, iç kapı doğramaları ahşap panel ve pencere doğramaları PVC imalattır. Dairede ısınma doğalgaz yakıtlı kalorifer sistemiile sağlanmaktadır. İmar durumu olarak taşınmazların bulunduğu parsel; Ticari+Konut olup,blok nizam, 4 Kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şarkışla Belediyesi Konferans Salonu Şarkışla / Sivas
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Sivas ili Şarkışla ilçesi Pınarönü Mahallesi Değirmenyolu Bozyer mevkiinde kain; tapunun 269 ada 15 parsel numarasında kayıtlı, kayden depolu asma katlı dükkan nitelikli, 1.902,54 m² yözölçümlü beş katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli, 28928/190254 arsa paylı A blok Zemin kat 14 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz Pınarönü Mahallesi, Seymenler SokakNo:18 adresindedir. Taşınmaz, Şarkışla Büyük Camisine 300 mt, Şarkışla Belediyesine 260mt ve Şarkışla Merkez Camisine 240mt kuş uçumu mesafededir. Taşınmazların konumlu olduğu Seymenler Sokak, şehir merkezi ile, konut alanı olarak tercih edilen Pınarönü mahallesinde önemli bir konumdadır. Bölgede bulunan 4-6 katlı binaların zemin katları dükkan, üstkatları mesken tarzındadır. Ulaşım Şarkışla şehir merkezine yakın olması sebebi ile yaya olarak sağlanabildiği gibi Sivas Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile de sağlanabilmektedir. . Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır. Bodrum katta zemin katta bulunan dükkanların eki ve sığınak mevcuttur. Zemin Katta 6 adet dükkan mevcuttur. Dükkan binanın Bodrum+Zemin+Asma katındadır. Dükkanın vitrini alüminyum cam çerçeveli, zemini seramik, duvarları plastik boyalıdır.Zemin katın net alanı 511 m², bürüt alanı 587 m² dir. Bodrum katın net alanı 342 m² bürüt alanı 394 m² dir. Asma katın net alanı 315 m², bürüt alanı 362 m² dir. İmar durumu olarak taşınmazların bulunduğu parsel; Ticari+Konut olup,blok nizam, 4 Kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Şarkışla Belediyesi Konferans Salonu Şarkışla / Sivas

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR