SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Merkez'de 4+1 dubleks mesken icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129677
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEYH ŞAMİL MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/122747 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS İCRA DAİRESİ
2019/122747 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Kılavuz Mahalle, 2573 Ada, 13 Parsel, A Giriş, Dördüncü+Çatı Kat, 12 Nolu bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken vasfında taşınmaz:betonarme karkas olan bina iki bloktan oluşmakta olup, 5 katlıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Bina yaşı yaklaşık ondur. Dairede normal katta 2 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve üç adet balkon bulunmaktadır. Çatı katında 2 oda, hol, banyo ve teras bulunmaktadır. Islak zeminlerde duvarlar fayans, zeminler seramik kaplamadır. Salon ve odalar laminant parke, antre, hol ve mutfak seramik kaplamadır. Duvarlar saten boya, salon ve odalarda badana+kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler PVC ısı camlı, balkon kapıları PVC ısıcamlıdır. Mutfak tezgah üstü dolapları mevcuttur. Dairenet 132,00 m²alanlı ve 21,80 m² Teras alanlıdır.
Adresi : Şeyh Şamil Mah. Hamza Yerlikaya Cad. A Blok Dost Apartmanı No:27/12 Merkez / Sivas
İmar Durumu : Yolda kalan kısımların terki kaydıyla imara uygundur. Blok Nizam Beş kat imarlıdır. Parsel Ticaret Konut alanında kalmaktadır”
Arsa Yüzölçümü : 1.278,56 m2 Arsa Payı : 60/1279
Kıymeti : 215.000,00 TL Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca İstisna
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/122747 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR