SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sivas Merkez'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122765
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : PAŞABEY MAH. / ÇARŞI
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 28.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/43 Satış
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİVAS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/43 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Paşabey Mah, 3205 Ada, 7 Parsel nolu taşınmazdaki A blok, dördüncü normal kat, 7 nolu bağımsız bölümdür. Mesken kapalı olduğu için keşif günü gezilip görülememiştir. Mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 hol, 1 antre, balkondan oluşmaktadır. Dış kapı ahşap doğrama, pencereler ahşap doğramadır. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin merkezi noktasındadır. Paşabey mah. 28-Beyazlar sokak üzerindedir. Şehrin çarşı-ticaret merkezine araçla 5 dakika mesafededir.
Adresi : Paşabey Mahallesi, 28-Beyazlar Sokak, No:1 A blok, dördüncü normal kat, 7 bağımsız bölüm nolu mesken,Merkez/Sivas
Yüzölçümü : 2.033,57 m² parsel, 130,00 m² brüt alana, 110,00 m² net alana sahip,
Arsa Payı : 10/1600
İmar Durumu : Bitişik nizam 6 kat imarlıdır plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/43 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126) e-imzalıdır
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR