SİVAS 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sivas Merkez'de 3+1 daire hissesi mahkemeden satılıktır

SİVAS 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112647
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : GÖKÇEBOSTAN MAH. / ALİBABA
: 120
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SİVAS 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/43 Satış
Muhammen Bedeli
:
22,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİVAS 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/43 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Gökçebostan Mah. 127 Ada, 13 Parsel, Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölümde mesken olarak kayıtlı taşınmazda kısıtlı Ayhan Gedik'e ait 1/7 HİSSE 22.000,00 TL'den az olmamak üzere açık artırma yolu ile SATILACAKTIR. Mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 hol, 1 antre, 1 wc, 1 banyo, 1 balkondan oluşmaktadır. Mesken yaklaşık 6 yaşındadır.
Yüzölçümü : Parsel 391,60 m² (Satışa konu mesken yaklaşık 120 m² )
Arsa Payı : 25851/391600 (Satılacak olan 1/7 Hisse payı)
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat imarıdır.
Kıymeti : 22.000,00 TL
Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,tapu harcı, Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ile teslim masrafları alıcıya aittir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/43 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR