SİVAS 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sivas Merkez'de 250 m² avlulu ahşap ev mahkemeden satılıktır

SİVAS 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183217
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ALİBABA MAH. / ALİBABA
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

SİVAS İRADE 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
291,160 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi 2. Kat. 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2020/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Alibaba Mahalle, 851 Ada, 4 Parsel nolu taşınmazdır. Tapu kaydına göre Avlulu ahşap ev olarak tapuda kayıtlı olan taşınmaz parsel üzerinde bir adet bir katlı bina ve bir adet iki katlı betonarme bina mevcuttur. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin her yönüne ulaşım imkanı vardır. Alibaba Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı üzerindedir. 310 mt güneybatısında Alparslan İlköğretim Okulu, 350 mt güneydoğusunda Vali muammer Bey İlkokulu, 370 mt güneybatısında Alibaba Aile Sağlığı Merkezi, 380 mt doğusunda Sivas Valiliği Sevgi Evleri Çocuk Yuvası, 600 mt güneydoğusunda Buruciye İşitme Engelliler İlkokulu, 950 mt güneybatısında Mehmet Ali Bey Hamamı, 1.500 mt Sivas Kent Meydanı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi bulunmaktadır. Şehrin çarşı-ticaret merkezine, orduevi, jandarma binası, banklar ve vilayet merkezinin olduğu bölgelere araçla 10 dk mesafededir.
Adresi : Alilaba Mahallesi, Aşık Veysel Bulvarı Merkez/SİVAS
Yüzölçümü : 250 m2
İmar Durumu : Blok nizam 5 kat imarlıdır. Plan notlarına uyulacaktır. TAKS 0.40'ı
geçemez, Parselin bir kısmı yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 291.160,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi 2. Kat. 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/06/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR