SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Merkez'de 218 m² dubleks daire icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155351
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KÜMBET
Oda Sayısı : 4+1
: 218
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/43136 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 10:15
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2019/43136 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Yeni Mahalle, Sığıryolu Mevkii, 5613 Ada, 1 Parsel,5+ Çatı Kat 17 nolu bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken vasfında taşınmaz; Parsel üzerinde yer alan bina bodrum + zemin+ 5 normal + çatı katlıdır. Bina dış cephesi renkli dış cephe boyalı, çatısı ahşap üzeri alüminyum sac, giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven kovası basamak ve sahanlıkları mermer, duvarları alçılıdır. Bina asansörlüdür. Taşınmaz beşinci+çatı katındaki meskendir. Mimari projesinde 5 kat+çatı kat brüt 195 m2 , eklentiler ve artak alanlar dahil brüt 213,00 m2'dir 5.katında salon, 1 oturma 2 yatak odası, antre, yatak holü, mutfak, , banyo, wc ve 2 balkon; çatı katında ise 1 oda, hol, kiler , duş teras vardır. Salon-mutfak-oda,antre tabanları laminant parke, duvarları saten boya, tavanları badana+kartonpiyer;, banyo-wc taban ve duvarları seramik, ters tavandır.Giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ahşap renkli pvc doğramadır.Isınması kombi sistemli doğalgazdır. Yaklaşık 8 yıllık bir bina olup aşınma payı 10’dur.
Adresi : Yeni Mahalle Postacı Sk. No:11 Daire 17 Merkez / Sivas
İmar Durumu : Yolda kalan kısımların terki kaydıyla imara uygundur. Kitle nizam 6 kat imarlıdır.
Arsa Yüzölçümü : 1.031,92 m2 Arsa Payı : 60/720
Kıymeti : 300.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir Hissesi : Tam
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/43136 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR