SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Sivas Merkez'de 2+1 80 m² daire mahkemeden satılıktır

SİVAS 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023180
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / KÜMBET
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET SİVAS 10.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/23 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Mısmılırmak mah. 1983 Ada, 1 Parsel, İkinci normal kat. A giriş, 5 bağımsız bölüm nolu taşınmazdır. Bir zemin normal iki katlı oniki daireli kargir apartman olarak tapuda kayıtlı olan taşınmaz parsel üzerinde üç katlı apartman bulunmaktadır. Satış konusu bağımsız bölüm ikinci normal kat, A giriş 5 bağımsız bölümdür. 5 nolu bağımsız bölüm 5 nolu eklenti kömürlüğe sahiptir. 2 oda, 1 salon, 1 antre, 1 wc, 1 banyo, balkondan oluşmaktadır. Yaklaşık 90,00 m² bürüt 80 m² net alanı bulunmaktadır. Mesken vasfındadır. Pencere doğramaları PVC ısıcamlı, daire giriş kapısı çelik doğramadır. Dairesinin ısıtması doğalgazlı kombi olup mutfakta doğagaz kullanılmaktadır. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin merkezi noktasındadır. Şehrin çarşı-ticaret merekezine araçla 10 dakika mesafededir.
Yüzölçümü : 954,80 m² (parselin tamamı)
Arsa Payı : 4/48
İmar Durumu : İmar planına uygun parseller oluşturulmadan işlem yapılamaz. Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR