SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Merkez'de 156 m² daire icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092446
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / MERKEZ-KÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 156
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SİVAS İRADE 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/83968 ESAS
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVAS İCRA DAİRESİ


2019/83968 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Yeni Mahalle, 450 Ada, 39 Parsel,4 kat 5 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmaz; tek blok üzerine 5 katlı olarak inşa edilmiş binanın 4. katında yer almakta,mimari projesine göre; 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo, wc, balkon,kiler hacimlerinden meydana gelmekte olup eklentiler ve ortak alanlar dahil yaklaşık brüt 156,00 m²yaklaşık net 130,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz; kombili olarak doğalgaz ısıtmalıdır. Meskende; Giriş çelik kapılı, pencereler PVC ısıcamlı, kapılar ahşap kapı , Mutfak ve ıslak hacim tabanları ve duvarları seramik,yatak odasının biri ahşap parkediğer tüm mahal tabanları laminant kaplamalı, Duvarlar saten boyalı, tavanlar badanalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve vestiyeri yapılıdır.Çarşı-ticaret merkezi, Belediye, Bankalar ve İl Vilayet merkezinin bulunduğu bölgelere yaklaşık 1,3 km mesafededir. Hayri Sığırcı Caddesine mesafesi 30metredir. Yıpranma Oranı: %42'dir
Adresi : Yeni Mahallesi Yeni Battal Gazi Cad. Bulut Apt. Kat: 4 Daire: 5 Merkez/Sivas
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kat müsaadelidir
Arsa Yüzölçümü : 243,67 m2
Arsa Payı : 50/240
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
Hissesi :
Tam
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/83968 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR