SİVAS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Kayserikapı Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

SİVAS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01006991
Şehir : Sivas / Merkez
Oda Sayısı : 6+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SİVAS 31.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:20
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi, Sivas 4.İcra Müdürlüğü mezat salonu Merkez SİVAS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
1. İCRA DAİRESİ

2018/4 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, 346 Ada, 92 Parsel, KAYSERİKAPI Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı dubleks mesken cinsindeki taşınmazdır. Taşınmaz 180,37 m² yüzölçüme sahip 346 ada, 92 parselde, Betonarme Karkas yapı tarzında, bitişik nizamda, 3/B yapı sınıfında, 1 bodrum, zemin 3 normal ve çatı katlı olarak inşa edilmiş binanın 3.normal ve çatı katında yer almaktadır. Binanın bodrum katında kazan dairesi, kömürlükler, yakıt deposu, zemin katında, bina girişi, 1 bağımsız bölüm nolu mesken, 1.normal katında 2 bağımsız bölüm nolu mesken, 2.normal katında, 3 bağımsız bölüm nolu mesken, 3.normal katında 4 bağımsız bölüm nolu dubleks mesken, çatı katında 4 bağımsız bölüm nolu dubleks meskene ait çatı arası piyesler yer almaktadır.Binanın dış cephesi, cam karo mozaik, bina giriş kapısı, demir doğrama, bina giriş holü, merdiven basamak ve sahanlikları, mermer kaplama, merdiven holü ve sahanlık duvarları kum sıva merdiven holü ve sahanlık tavanları plastik boya olup bina bakımlıdır.Taşınmaz binanın 3.normal ve çatı katında yer almaktadır. Taşınmazın alt katı 3 oda, 1 salon, antre, hol, mutfak, 1 banyo, wc, balkon hacimlerinden, üst katı 3 oda, hol, duş, wc, balkon hacimlerinden meydana gelmektedir. Meskende zeminler salon ve odalarda ahşap parke, diğer hacimlerde seramik, duvarlar mutfak, banyo, wc, duş hacimlerinde fayans kaplama, diğer hacimlerde saten boyalı olup, meskende giriş kapısı, çelik, iç hacimlere açılan kapılar, ahşap, pencereler ahşap görünümlü pvc doğramalıdır. Mesken toplam net kullanım alanı 148 m², brüt kullanım alanı 169 m² dir. Ayrıca proje dışı imalat olarak projede çatı katı olarak gösterilmiş olan 36 m² büyüklüğünde alan teras olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Sivas ili, Merkez ilçesi, Halil Rıfat Paşa Mahallesi, 37-2. Sok. 30 kapı nolu, 3.katında yer almaktadır.
Yüzölçümü : Mesken toplam net kullanım alanı 148 m², brüt kullanım alanı 169 m² dir. Ayrıca proje dışı imalat olarak projede çatı katı olarak gösterilmiş olan 36 m² büyüklüğünde alan teras olarak kullanılmaktadır.
Arsa Payı : 3/8
İmar Durumu : bitişik nizam 4 kat 12,50 metre Hmax, konut,
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğüne konulan mal ve hizmetlere uygulanacak KDV oranlarının tespitine ilişkin kararın geçici 3.maddesinde yer alan hükümle KDV oranı % 8 olarak belirlenmiş, konutlar ve işyerleri olarak değiştirilmiş olup,işyerleri ve 150 m² üzeri konutlara ait satışlarda ihalenin 31/12/2019 tarihine kadar kesinleşmesi halinde KDV oranının % 8, ihalenin 31/12/2019 tarihinden sonra kesinleşmesi halinde kesinleşme tarihi itibariyle yürürlükte bulunan işyerlerine uygulanacak KDV oranının ihale alıcısından tahsil edileceği hususunun dikkate alınması)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi, Sivas 4.İcra Müdürlüğü mezat salonu Merkez SİVAS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR