SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Halil Rıfat Paşa Mahallesi'nde 3+1 daire hissesi icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024719
Şehir : Sivas / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1877 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
59,500 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİVAS 4. İCRA DAİRESİ

2019/1877 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Kayserikapı Mahalle, 5952 ada, 13 parsel, 2 kat 5 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmazın 17/100 hissesi satışa sunulmuştur ; taşınmaz bir bodrum bir zemin üç normal katlı apartmanın ikinci normal katında bulunmaktadır. Mesken 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 hol 1 antre 1 wc 1 banyo 2 balkondan oluşmaktadır. Pencere doğramaları PVC ısıcamlı daire giriş kapısı çelik doğramadır. Yaklaşık 130,00 m2 brüt alanı, 110 m2 net alanı bulunmaktadır. Meskenin ısıtması kombili doğalgaz kaloriferi olup, mutfakta doğalgaz kullanılmaktadır. Duvarları ve tavanı saten alçı boyalıdır. İç kapılar pres kapı, salon mutfak oda zeminleri laminant parke kaplama ıslak mekan zemin ve duvarları seramik kaplamadır. Mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları bulunmaktadır. Mesken yaklaşık 6 yaşındadır.
Adresi : Halil Rıfat Paşa Mah. 37-2 Sk. No:9,2. Kat D: 5 Merkez / Sivas
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat imarlıdır.
Arsa Yüzölçümü : 385,22 m2
Arsa Payı : 119/1148
Kıymeti : 59.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
Hissesi : 17/100
Satış Günü : 30/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1877 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR