SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Ferhat Bostan Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070380
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : FERHATBOSTAN MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SİVAS 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/62717 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS İCRA DAİRESİ

2019/62717 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçe, Ferhat bostan Mahallesi, 3203 ada, 4 parsel,zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmaz;bir bodrum, bir zemin, dört normal katlı apartmanın zemin katında bulunmaktadır. Mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 hol, 1 antre, 1 wc, 1 banyo, 1 kiler, 2 balkondan oluşmaktadır. Yaklaşık 130,00 m2 brüt alanı, 110,00 m2 net alanı bulunmaktadır. Meskenin ısıtması doğalgaz kaloriferi olup, mutfakta doğalgaz kullanılmaktadır. Duvarları saten alçı boya tavanı boyalıdır. Pencere doğramaları PVC ısıcamlı, daire giriş kapısı çelik doğramadır. İç kapılar pres kapı, salon, oda, zeminleri laminant ve ahşap parke kaplama, mutfak, hol koridor zeminleri, mutfak duvarları, ıslak mekân zemin ve duvarları, seramik kaplamadır. Mutfak dolapları bulunmaktadır. Yaklaşık 25 yaşındadır.
Adresi : Küçük minare Mahallesi, Cahit Zarifoğlu Caddesi, No:31, D:1 Merkez/Sivas
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kat olarak imarlıdır.
Arsa Yüzölçümü : 310,29 m2
Arsa Payı : 84/900
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
Hissesi : Tam
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/62717 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR