T.C. SİVAS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas/Akdeğirmen Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

T.C. SİVAS 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982232
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : AKDEĞİRMEN MAH. / AYDOĞAN
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6358 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:55
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 11:55
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü mezat salonu SİVAS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
1. İCRA DAİRESİ

2018/6358 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tespiti istenen taşınmaz Sivas İli, Merkez İlçesi, Akdeğirmen Mahallesi, 95 ada 42 parselde bulunan apartmandaki,A giriş, üçüncü normal kat, 8 bağımsız bölüm nolu meskendir. İcra dosyasında bulunan Sivas Tapu Müdürlüğü’ nden gelen tapu kaydına göre ana taşınmaz tapuda Bir bodrum bir zemin üç normal katlı on dokuz daireli kargir apartman olarak, satış konusu 8 nolu bağımsız bölüm ise mesken olarak kayıtlıdır.Satış konusu meskeninde üzerinde bulunduğu parsel 876,64 m2 alana sahip olup satışa konu mesken A giriş, üçüncü normal katta bulunan 8 bağımsız bölüm nolu meskendir. Mesken 4/76 arsa payına sahiptir. Parsel üzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiştir.Satış konusu meskenin de bulunduğu parsel üzerinde bir bodrum, bir zemin, üç normal katlı apartman bulunmakta olup satışa konu 8 nolu bağımsız bölüm A giriş, üçüncü normal katta bulunmaktadır.Satış konusu 8 bağımsız bölüm nolu mesken 2 oda, 1 salon-salomac, 1 mutfak, 1 hol, 1 antre, 1 wc, 1 banyo, 2 balkondan oluşmaktadır. Yaklaşık 100,00 m2 brüt alanı, 85,00 m2 net alanı bulunmaktadır. Meskenin ısıtması doğalgaz kaloriferi olup, mutfakta doğalgaz kullanılmaktadır. Keşif günü bağımsız bölüm kapalı olduğu, alacaklı vekilinin dilekçesinde ise bağımsız bölümün içine girilip görülerek kıymet takdiri yapılması yönünde talep bulunmadığı için bağımsız bölüm çilingir vasıtası ile açtırılıp gezilip görülememiştir. Değerlendirme kat irtifak projesi üzerinden yapılmıştır.Mesken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı guruplarından III-B yapı gurubuna girmektedir. Mesken yaklaşık 30 yaşındadır.
Adresi : Akdeğirmen Mahallesi, Park İç Yolu, No:2, A giriş, üçüncü normal kat, daire:8 Merkez/SİVAS
Yüzölçümü : 876,64 m² parsel, 100,00 m² brüt alana, 85,00 m² net alana,4/76 arsa payına sahip satış konusu 8 bağımsız bölüm nolu mesken.
Arsa Payı : 4/76
İmar Durumu : Satış konusu meskenin üzerinde bulunduğu parselin icra dosyasında bulunan imar durumuna göre Sivas İli, Merkez İlçesi, Akdeğirmen Mahallesi 95 ada 42 parsel bitişik nizam 4 kat imarlıdır. Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 11:55 - 12:00 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü mezat salonu SİVAS
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6358 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR