ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sırrın Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889736
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:10
Satış Yeri
:
Şanlıurfa ili,Merkez Adliye Ana Bina Zemin kat Danışma arkası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/11881 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın ltapu kaydı,Şanlıurfa ili,Haliliye ilçesi,Sırrın Mah.3092 Ada,11 Numaralı parsel A Blok,10 Kat,22 nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz imar planı dahilinde,ayrık nizam,11 Kat imarlı olup,Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz,Şanlıurfa il,Haliliye ilçesi,Karşıyaka Mah.585 Sk.Şehribahçe Sitesi,A Blok,10 Kat.No:22 adreindedir. Taşınmazın çevresinde 5-6 katlı binalar,boş arsalar,Tenekeci Mahmut İlkokulu bulunmaktadır.Dairenin bulunduğu site 2 Bloktan oluşmaktadır.Bloklar Doğu yönünden sokağa cephelidir.Taşınmazın her katında 2 daire bulunmaktadır.Bodrum katı yol seviyesinde olup,bina girişi bodrum kattan yapılmaktadır.Bina Bodrum+Zemin+10 normal kattan oluşmaktadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamadır.Merdiven ve sahanlık duvarı yarıya kadar mermer lambri,üzeri boyalıdır.Binada 2 adet asansör bulunmaktadır.Taşınmaz Kuzey-Doğu-Batı cepheli olup,merdiven çıkışına göre sol taraftadır. Daire 3 Oda,1 Salon,Hol,Mutfak,Wc,Banyo ve 1 adet balkon bulunmaktadır.Dairenin kapası çelik kapıdır.Pencereler PVC den yapılmıştır; doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır.Daire 145 M2 alanlı olup,değeri 170.000,00TLdir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa ili,Merkez Adliye Ana Bina Zemin kat Danışma arkası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR