GERZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop Gerze'de 112 m² daire icradan satılıktır

GERZE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036895
Şehir : Sinop / Gerze
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / GERZE
: 112
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
186,570 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gerze Hükümet Konağı Arka Bahçesi - GERZE / SİNOP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GERZE İCRA DAİRESİ

2019/42 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sinop İl, Gerze İlçe, 195 Ada, 20 Parsel, HAMİDİYE Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz iç hacimleri sıvalı ve boyalı, pencere doğramaları PVC den imal edilmiş ve camları takılıdır. İç hacim kapıları ahşaptır. Yer döşeme kaplaması laminat ve seramiktir. Mutfak tezgahı yapılı tezgah altı ve üstü dolapları takılıdır. Petekleri ve kombisi takılmamıştır. Wc ve banyo duvarları tavan seviyesine kadar seramik ile kaplı, tabanı seramik ile döşelidir. Islak hacim tefrişleri yapılıdır. Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapı tabir edilen kapı tipindendir. Ana yapının dışı ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Dış kapısı demir doğramadan yapılmış ve boyalıdır. Balkon tabanları seramikten yapılmış olup korkulukları alüminyum ferforjedir. Taşınmaz ortak alan merdivenler mermer ile kaplı korkulukları alüminyum ferforjedir. Asansörlü olarak inşa edilmiştir.Isınma sistemi kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz brüt inşaat alanı 112 m2 dir. Yapı sınıf ve grupları içerisinde III. Sınıf B grubuna girmektedir. Tamamlanma oranı %100 dür.Yıpranma oranı %4 olup kullanım alanı 86,028 m2'dir. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık kuş bakışı 1300 m, yüksekokula 250 m, devlet hastanesine 850 m, belediyeye 1550 m uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Atatürk Mah. 75. Yıl Cad. No:15 İç kapı no:6 Gerze/SİNOP
Yüzölçümü : Brüt 112 m2, kullanım alanı 86,028 m2
Arsa Payı : 4/63
İmar Durumu : Gerze Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yazısına göre 2016 yılı onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizam 4 kat TAKS=0.40 KAKS=2.20 konut alanında kalmaktadır. Söz konusu parselin ön bahçe mesafesi 5 m, arka bahçe mesafesi de h/2 m'dir. Saçak seviyesi 12.50 m'dir.
Kıymeti : 186.570,37 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gerze Hükümet Konağı Arka Bahçesi - GERZE / SİNOP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR