BOYABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop/Boyabat'da 3+1 daire icradan satılıktır

BOYABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909066
Şehir : Sinop / Boyabat
Semt-Mahalle : CAMİİKEBİR MAH. / BOYABAT
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Boyabat Adalet Sarayı Zemin Katı Yemekhane Salonu Boyabat/SİNOP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOYABAT
İCRA DAİRESİ

2018/32 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Gayrımenkulün Tapu Kayıt Bilgileri:
Sinop İli Boyabat İlçesi Camıkebir Mahallesi 344 ada 42 numaralı parselde Bahçeli A B
Bloklu 6'şar katlı 12'şer Daireli Kagir Apartman niteliğinde tapuya kayıtlıdır. Parselin alanı 1.204,00 m2 dir. Parsel üzerinde bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşan iki adet betonarme bina bulunmaktadır.Taşınmaz bu betonarme binalardan A Blok Zemin katında yer alan 4 nolu bağımsız bölümdür. Arsa payı 12/288 tir. 4 nolu bağımsız bölüm Mesken niteliğindedir.
Tam hisse olarak tapuda kayıtlıdır. Camıkebir Mahallesi Çamlıca Caddesi Dostluk Apartmanı No:6 adresinde kayıtlıdır.
Gayrimenkulün Nitelikteri:
Bina bodrum,zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır.Yapının dış cephesi yenilenmiştir.
4 nolu bağımsız bölüm meskendir. 3 oda ,salon,mutfak, wc ve banyo bulunmaktadır. Alanı 110,00 m2 dir.Pencereleri pvc dir. Dairenin iki cephesi vardır. 2 nolu kömürlük eklentidir. Binanın yıpranma payı %25 tir.
Gayrımenkulün Değerini Etkileyen Faktörler:
344 Ada 42 nolu Parsel şehir merkezine yaklaşık 800 m mesafededir. Çevresinde yoğun çok katlı konutlar bulunmaktadır. Şehrin ana caddesi olan Adan Menderes Bulvarına 100 m mesafededir.Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 5 Kat Ayrık Nizam Konut Alanına Tahsislidir.
Gayrimenkulün Değeri:
Taşınmazın kullanılan malzemeleri, özellikleri, bulunduğu mevki, konumu, niteliği ve niceliği, şehir merkezine uzaklığı, alım satım rayiçleri dikkate alınarak yapı ve arsa toplam bedeli
140 000,00 TL olarak belirlenmiştir.
Arsa Payı : 12/288
İmar Durumu : Taşınmaz Her Türlü Belediye Hizmetlerinden Faydalanmaktadır. 5 Kat
Ayrık Nizam Konut Alanına Tahsislidir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Boyabat Adalet Sarayı Zemin Katı Yemekhane Salonu Boyabat/SİNOP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR