ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sincan/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980073
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : SELÇUKLU MAH. / ERTUĞRULGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6498 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/6498 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 346 Ada, 10 Parsel, SELÇUKLU Mahalle/Köy, 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmaz yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bina bodrum zemin 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binada her katta ikişer mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güneybatı cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişi merdiven kovası ve kat hollerinde zeminler dökme mozaik duvarlar ve tavanlar düz sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada asansör yoktur. Açık otopark vardır. binanın bulunduğu semt belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 1. Normal Kat (3) numaralı bağımsız bölüm konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Daire Seven sokak üzerinden binaya bakıldığında arka tarafta yer almaktadır. Kuzeydoğu güneydoğu ve güneybatı yönlüdür. Fiili durumda antre 3 oda salon mutfak wc banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. odalardan biri salona bağımlıdır. Dairenin giriş kapısı çelik iç kapıları banyo ve wc'de panel kapı diğer bölümlerde yağlı boya ahşap pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri balıksırtı cilalı ahşap parke kaplı duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalı olup tavanlar kartonpiyerlidir. Antre zemini seramik kaplı duvarları ve tavan alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede sabit vestiyer mevcuttur. Mutfak zemini seramik kaplı duvarları seramik kaplı tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde cilalı ahşap dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı tavan köpük sıva ve kartonpiyerlidir. Banyo içerisinde ayaklı lavabo duş tertibatı mevcuttur. WC zemini ve duvarları seramik kaplı tavan köpük sıva ve kartonpiyerlidir. WC içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplı korkulukları demirdir. Meskenin yerinde yapılan ölçümlere göre kullanım alanı balkonlar dahil 97,49 m² olarak ölçülmüştür. Balkonlar toplam 7,56 m²dir.
Adresi : Selçuklu Mah. Seven Sok. No:74/3 Sincan ANKARA şeklindedir.
Yüzölçümü : 495,00 m²
Arsa Payı : 50/495
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6498 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR