ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sincan/Saraycık'da 200 m2 teraslı daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907540
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : SARAYCIK MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 6+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5360 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/5360 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 100146 Ada, 6 Parsel, SARAYCIK Mahalle/Köy, B BLOK 5. KAT 12 NOLU ÇATI ARALI MESKEN Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup,Ana taşınmaz 3747 m2 arsa üzerinde, site içerisinde yer almaktadır.Site içindeki binalar çok katlı apartman tarzında inşa edilmiştir. Her bina 7 katlı olup, toplam 2 blok ve 25 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Çevresi perde duvar üzeri tel çitle çevrili, bahçe zemini çim kaplıdır. Binalar arasındaki yollar kilit taşı zemindir.Site girişinde güvenlik bulunmamaktadır. Site dahilinde sosyal alan olarak oyun parkı mevcuttur.Bağımsız bölümün bulunduğu bina 3B yapı sınıfında,betonarme tarzında 7 katlı ve bodrum+zemin+5 normal katlardan oluşmakta ve toplam 12 bağımsız bölüm içermektedir. Binanın Bodrum katında ortak depo,sığınak, su deposu, zemin katından 4.normal katına kadar her katta 2 mesken, 5.normal katında 2 çatı aralı mesken bulunmaktadır.Bina girişi zemin katından kuzey yönünden sağlanmaktadır.Bahçe zemini kilit taşı zemin,çevresi perde duvar üzeri tel çitile çevrildir.Giriş kapısı alüminyum profil doğramadır. cephesi sıva üzeri akrilik boya dekorludur. Giriş holü zemini ve merdivenleri seramik, duvarları duvar kağıdı,tavanı,alçıpan asma tavan çerçeveli duvar kağıdı kaplıdır. Korkuluk ve küpeşteleri alüminyum doğramadır. Binada, açık otopark, asansör, kamera sistemi, görüntülü diafon sistemi bulunmaktadır. Çatı Aralıklı Mesken nitelikli 12 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda 5.katta,bina girişine göre sol ön konumda yer almaktadır.Kuzey,Güney Ve Doğu cephelidir.Yaklaşık 200 m2 net kullanım alanlı(Brüt 230m2), Salon,6 oda, mutfak, antre, 2 banyo, 2 wc, 2 duş ,2 balkon ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kasalı ahşap kanatlı,iç mekan kapı kasa ve kanatları lake boyalı ahşap ve pencereleri PVC doğramadır.Antre zemini seramik,duvarları duvar kağıdı,tavan alçı üzeri saten boyalıdır. Salon zeminleri laminat parke,duvarları duvar kağıdı,tavanlarıalçı pan asma tavan çerçeveli duvar kağıdı dekorludur.Oda zeminleri laminat parke,duvarları duvar kağıdı dekorludur.Mutfak zemini,seramik,duvarları duvar kağıdı,tavanı plastik boya kaplamadır.Mutfakta highgloss kapaklı dolaplar ve mermerit tezgah bulunmaktadır.Wc ve banyo zemini seramik,duvarları fayans kaplamadır.Banyoda temperli cam duşakabin, klozet, hilton lavabo bulunmaktadır. Balkon zemini seramik olup korkulukları alümiyum arası cam profildir. Salon ve odalar ledli spot ile aydınlatılmaktadır.Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Taşınmaza ait E2 nolu kömürlük eklentisi bulunmaktadır
Adresi : Ankara İli, Sincan İlçesi Saraycık mahallesi Sarayık B Blok Apartma No:1 B /12 Sincan/Ankara
Yüzölçümü : 3.747,00 m2
Arsa Payı : 152/3747
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5360 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR