ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sincan/Pınarbaşı Mahallesi'nde 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180865
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 4+1
: 126
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10384 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/10384 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 469 Ada, 5 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, KAYALI BOĞAZ Mevkii, A BLOK 3. KAT NO 14 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Binanın Özellikleri: Bina 469 ada 5 parseli teşkil eden arsa üzerinde yaklaşık 4-5 yıl önce inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış, şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. Bina betonarme karkas yapı nizamında 1 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı katlı olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Giriş zemini, kat holleri, merdivenleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplıdır. Yan duvarların üst kısımları ve tavanlar plastik boyalıdır.Normal katlarında 4 daire bulunan binada asansör, elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur.
Bağımsız Bölümün Özellikleri: Kıymet takdirine konu daire çatı arası kullanımlı olup girişinde çelik kapı vardır. Giriş Kat: Dairenin giriş katı antre, salon, 2 oda, mutfak, wc, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır.Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Duvarları kağıt kaplı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede sabit dolap vestiyer vardır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst mutfak dolapları, ankastre ocak, aspiratör ve kombisi vardır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, alüminyum asma tavanlıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, alüminyum asma tavanlıdır. Dolaplı lavabo, duş teknesi, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Alanı toplamı 9 m2 dir. Giriş katın kullanılan net alanı (balkon dahil) 92 m2 dir. Üst Kat: Üst kata antreden beton taşıyıcılı basamakları mermer kaplı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat halihazırda antre, 2 oda, wc, banyo, 1 balkon ve terastan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, odaların zemini laminat parke kaplıdır.Duvarları kağıt kaplı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bir oda tavanı eğik plaktır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı alüminyum asma tavanlıdır. Dolaplı lavabo ve klozet vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, alüminyum asma tavanlıdır. Dolaplı lavabo ve duş bataryası vardır. Balkon zemini seramik kaplıdır. Alanı 5,5 m2 dir. Teras zemini seramik kaplıdır. Üzeri kapatılmış, yanları açıktır. Alanı 58 m2 dir.Üst katın kullanılan net alanı (balkon ve teras dahil) 107 m2 dir. Genel Özellikler: İç kapılar ahşap mobilya tipi, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Daire güneş görmekte olup doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. 14 nolu Çatı Aralı Meskenin (balkonlar ve teras hariç) Kullanılan Net Alanı 126.5 m2 olarak hesaplanmıştır. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Pınarbaşı Mahallesi, Orkun Sokak Gül Apt A Blok No: 92/14 Sincan/ANKARA
Yüzölçümü : 1.906 m2
Arsa Payı : 83/1906
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR