ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sincan/Pınarbaşı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024569
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1615 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
77,500 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/1615 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 4015 Ada, 7 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, zemin kat 14 no'lu bağ. böl. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın açık adresi Pınarbaşı Mah. Oralı Sok. No: 12/14 Sincan/Ankara' dır. Ana Binanın Genel Özellikleri; Ana bina 2 kısımdan ibaret olup aynı binaya farklı girişleri olan sağlı sollu meskenler yerleştirilmiştir. Sağ kolda 8 ve sol kolda 12 daire vardır. Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan müteşekkildir. Bina dış cephesi kısmen terasit ve kısmen kabuk sıvalı olup üzeri akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapıları alüminyum doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini kısmen beton kilitli parke ve kısmen mermer ve İç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları alçı sıva+plastik boyadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc ve 2 adet balkonu vardır. Balkonlar oda ve mutfak çıkışlıdır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre ve mutfak ile banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm duvar-tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda Hilton tipi dolaplı lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. WC'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Pencereler demir parmaklık korumalıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Dosya içerisinde bulunan m² cetveline göre meskenin kapalı bürüt alanı 92,55 m², açık bürüt alan 7,62 m², toplam bürüt alan 100,17 m²'dir. Yaklaşık olarak Meskenin balkonlar hariç net alanı 82 m², Balkonların net alanı 7 m², Balkonlar dahil net alan 89 m²dir. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şeklindedir. Taşınmazın 1/2 hissesi Selahattin oğlu Fahrettin Kaya'ya ait olup, borçlunun hissesine düşen miktarın kıymet takdiri 77.500 TL'dir.
Adresi : Pınarbaşı Mah. Oralı Sok. No:12/14 Sincan/Ankara
Yüzölçümü : 1.277,00 m²
Arsa Payı : 54/1277
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 77.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1615 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR