ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sincan/Malazgirt Mahallesi'nde 77 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183316
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2351 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/2351 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 843 Ada, 1 Parsel, MALAZGİRT Mahalle/Köy, b blok zemin kat 3 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi Ankara İli, Sincan İlçesi, Malazgirt Mahallesi Peçenek Caddesi, No:2/3'dir. Taşınmaz, A ve B bloklardan oluşan 2 bloklu site içinde yer almaktadır. Bloklar ayrı apartmanlar gibi konumlanmış olup site yerleşkesi oluşmamıştır. Taşınmazın bulunduğu B Blok, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi Peçenek Caddesi cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 4 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta ve normal katların her birinde 4?er adet mesken olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdivenlerin zeminleri mermer kaplı, duvarları yarıya kadar mermer üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır.Binanın açık otoparkı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Mesken fiili durumda B Blok zemin katta yer almaktadır. Mesken, yola ve bina girişine göre sol arka tarafta, güney ve batı yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin salon ve oda zeminleri marley kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak mahallinde suntalam üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin balkonları açıktır. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup ayaklı lavabo ve duş bataryası mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.Meskenin iç kapıları eski tip yağlı boyalı ahşap, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğal gazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, fiili olarak net ~77 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 7 m² alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Yüzölçümü : 1.527,00 m2
Arsa Payı : 36/1527
İmar Durumu : dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2020 günü 15:00 - 15:03 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 15:00 - 15:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2351 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR