Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sincan ilçesinde icradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491889
Şehir : Ankara / Sincan
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 31.01.2017 10:45
Muhammen Bedeli : 160000 TL
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 10:45
Dosya Numarası : 2016/6790 Talimat
İhale Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu / Etimesgut / ANKARA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2016/6790 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Sincan İlçesi, Yenikent Maraşal Çakmak Mahallesi 491 Ada, 17 Parsel 1.113,00 m² yüzölçümlü53/1113 arsa paylı, 3. Kat 14 Nolu bağımsız bölümün borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Açık Adresi:Ankara İli Sincan İlçesi, Yenikent-Fevzi Çakmak Mahallesi, Orhan Gazi Caddesi 112 Nolu Gülbahar Apartmanı 3. Kat No:14 Sincan/Ankara şeklindedir. Bina Bodrum +zemin +4katlıdır. Ön bahçe mesafesi 5m, yan ve arka bahçe mesafesi 3m İnşaat Tarzıbetonarme,ayrıknizam yapı özelliğindedir. Arsa Parselasyon imar planındaKONUT ALANI içindedir. Binanındış cephe yeni sıvalı ve boyalıdır. Asansörlüdür.Daire keşif tarihindeborçlubulunmaktadır. Söz konusu gayrimenkulprojesine göreyaklaşık= 128.88m2alanlıdır. Daire Güney - Doğucephelidir. Bina giriş kapısıAlüminyumdoğramadır. Bina giriş katının zeminleri mermermerdiven sahanlığı ve basamaklarımermeryerdöşeme,duvarlar vetavanlar sıvalı ve boyalıdır. Söz konusu dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairedeantre,1 salon 3 oda,wc,mutfak, banyo,2 balkon bulunmaktadır. Daire kombili kaloriferlidir. Salon ve odalarda lamine yer döşeme, Islak hacimler hol, seramik kaplıdır. Salon ve odaların duvarlarıkartonpiyerli sıva üstü saten boya ile kaplıdır. WC ve banyolarda seramik duvarlar tavana kadar yapılmıştır.Mutfak mermerittezgah üstü ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Pencereler PVC ve iç kapılar Amerikan Panelahşap doğramadır. Binanın yeri ve konumu olarak ana caddeye Orhan Gazi caddesinecepheli olmasından dolayı ulaşım kolaylığı vardır. Binanın bulunduğu caddeasfalt kaplamadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

İmar Durumu : Kaydı gibidir, dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 160.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyada mevcuttur.

1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu / Etimesgut / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6790 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR