Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450640
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 08.12.2016 10:10
Muhammen Bedeli : 110000 TL
İkinci İhale Tarihi : 04.01.2017 10:10
Dosya Numarası : 2016/5719 TLMT.
İhale Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/5719 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Sincan ilçesi, Sincan mahallesi, 3.760,00 m² yüzölçümlü, 1/56 arsa paylı, 4147 ada, 4 parsel, 2. kat, G blok, 9 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz borçluya isabet eden tam hissesi satılacak olup, Açık adresi: osmanlı mahallesi, paşa sokak, güvercin sitesi, G blok, no:1/9 sincan / Ankara adresinde bulunmaktadır. Kıymet takdiri istenilen dairenin bulunduğu bina kargir apartman olup, bodrum kat, zemin kat, 4 normal katlardan kuruludur. Ahşap çatılı ve kiremit kaplıdır. Apartman binanın cepheleri renkli kum sıvalıdır. Giriş kapısı ferforje demir doğramadan camlı, giriş, koridor, sahanlık ve merdivenlerin döşeme kaplaması mermer kaplı, duvarlar 1,20 mt yükseklikte mermer kaplı üzeri plastik badanalıdır. Bina yaklaşık 20 yıllık binadır.b) 9 no lu daire ve özellikleri:Daire salon, 3 oda, mutfak, antre, hol, banyo, wc, balkon birimlerinden kuruludur. Dairenin giriş kapısı MDF gövdeli çelik kapı, iç kapılar kontrapilak pres kapı, pencereler PVC doğramadan ısı cam detaylıdır. Salon, 3 oda zemin kaplaması laminat parke kaplı, duvarlar alçı üzeri plastik badanalı ve kartonpiyerlidir.Islak alanlar olan mutfak, banyo, wc, antre, hol döşeme kaplaması yer seramiği kalebodur kaplı, banyo, wc duvarları tavana kadar duvar seramiği fayans kaplıdır.Banyoda dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi, wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst mdf dolap tezgah ve eviyesi mermer olarak yapılı vaziyettedir.Daire kombi kalorifer ile ısıtma sistemli olup mutfakta doğalgaz bulunmaktadır. Daire brüt 100,00 m2, net 85,00 m2 büyüklüktedir. Apartman binanın 2 katında güney-batı cephesinde yer almaktadır. c) çevre özellikleri:Bina meskun mahal içersindedir. Etrafında yapılaşma tamamlanmıştır. Daireye yakın konumda çarşı, pazar, okul, park, cami, alış veriş yerleri bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır. Her türlü ulaşım imkanları taşınmazın önündeki cadde üzerinde bulunmaktadır. Brüt 100,00 m2, net 85,00 m2 kullanım alanı olan G Blok, 9 no'lu daire binanın güney-batı cephesinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 3.760 m2
Arsa Payı : 1/56
İmar Durumu : Dosyasında mevcut
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 08/12/2016 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 04/01/2017 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5719 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR