Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 2+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493441
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/6963 TALİMAT
İkinci İhale Tarihi : 23.02.2017 10:25
İhale Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU
İlk İhale Tarihi : 27.01.2017 10:25
Muhammen Bedeli : 80000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/6963
TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Sincan İlçesi Akşemsetin Mahallesi 216 Ada, 16 Parsel 40/447 arsa paylı, 447,00 m² yüzölçümlü bodrum 10 nolu bağımsız bölümün borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Açık Adresi:Ankara İli, Sincan İlçesi Akşemsettin Mahallesi Bosna Caddesi Huzur Apt. No:65/10 Sincan/Ankara şeklindedir. Ana taşınmaz 5 katlı betonarme bina olup, çatısı kiremit kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama, korkuluklar demir doğrama, sahanlıklar ve merdiven basamakları mozaik kaplamadır. Kıymet takdiri istenen 10 nolu daire binanın bodrum katında yer almakta olup, giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan ibarettir. Mutfak balkonu mutfağa ilave edilmiş diğeri pvc ile kapatılmış bulunmaktadır. Islak zeminler seramik yer kaplamaları laminat kaplama, duvarlar plastik boyalı tavan boyalı, iç kapılar sunta kaplama, pencereler ahşap, mutfak tezgahı mermerit, dolaplar yapılı, banyo duvarlar fayans kaplı, lavabo ve bataryası bulunmaktadır. Wc duvarlar fayans kaplama lavabo ve musluğu bulunmaktadır. Daire kuzey batı cephelidir. Yaklaşık olarak daire 80,00 m² dir.

Kombi ile ısıtılmaktadır. 10 nolu Kömürlük bulunmaktadır. (Bilgiler bilirkişi raporunda mevcuttur.)

İmar Durumu : Kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 80.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 27/01/2017 günü 10:25 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 10:25 - 10:30 arası

Satış Yeri : ANKARA BATI ADALET SARAYI MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6963 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR