SİLİVRİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Silivri'de üzerinde dubleks ev, garaj ve bekçi evi bulunan tarla mahkemeden satılıktır

SİLİVRİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961006
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
: 20025
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
5,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, Ortaburun Mevkii, 59 Ada, 72 Parselde kayıtlı 20.025,00 m² Yüzölçümlü "DUBLEKS EV GARAJ VE BEKÇİ EVİ BULUNAN TARLA" nitelikli taşınmaz.
Silivri ilçesi, Yeni Mahalle (eski Alibey Mahallesi) 59 ada 72 nolu taşınmazın etrafı,komple perde duvar ile çevrelenmiştir. Girişte tek katlı yaklaşık 100,00 m² alanlı 2 oda + salon + mutfak ve banyodan meydana gelen bekçi evi bulunmaktadır. Ana binaya gidiş yolunda bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Ana binanın yanında yaklaşık 90,00 m² alanlı garaj, 36,00 m² alanlı mutfak, 25,00 m² oturma alanı, 80,00 m² alanlı wc ve duş,68,00 m² alanlı müştemilat,yaklaşık 200,00 m² alanlı havuz ve spor sahası bulunmaktadır.
Parsel içerisinde bulunan ana taşınmaz,yaklaşık 426,00 m² alanlı olup bodrum kat + zemin kat ve 1. Kattan meydana gelmiştir.
Bodrum katta; Salon+ kapalı havuz + mutfak + hamam + sauna + spor odası bulunmaktadır. Zemin katta; Salon + mutfak + odalar ve banyo bulunmaktadır. 1.Katta; 4 ebeveyn banyolu oda ve banyo bulunmaktadır.
Taşınmazın içerisinde kullanılan malzemelerin her biri 1.sınıf malzemeler ile yapılmış olup kullanım açısından müsait durumdadır.
Taşınmazın girişinde yürüme yolu kenarında palmiye ağaçları, taşınmazın sınırlarında çit bitkisi olarak servi ağaçları, taşınmazın içerisinde muhtelif meyve ağaçları, diş budak-akçaağaç, çam, tespih ağacı, salkım söğüt, huş vb. ağaçlar bulunmaktadır. Ayrıca taşınmazın içinde bulunan dubleks dairenin etrafında manolya, sedir, gürgen, mavi ladin, çalı bitkileri (alev ağacı, ligustrum, pittosporum, lavantin, dağ muşmulası, ardıç, gül vb) bulunmaktadır.
Taşınmaz içerisinde bulunan Meyve Ağacı ve Peyzaj amaçlı kullanılan Ağaç ve Süs bitkilerin değeri, keşif tarihi (05/12/2018) itibariyle toplam 220.650,00 TL.olarak tespit edilmiştir.
Satışa konu taşınmazın konumu, içerisindeki bina ve eklentileri, taşınmazın kamu kurum ve kuruluşlarına olan mesafesi ve yararlandığı hizmetleri, ülke genelinde bulunan ekonomik koşullar veemlak alım satım koşulları, taşınmazların değerine etki eden faktörlerdendir.
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün 06/11/2018 tarih ve 699704 sayılı yazıları ile "...Satışa konu parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmamakta olup, 13/03/2015 tasdik tarihli Silivri İlçesi, Çeltik, Seymen, Büyükkılıçlı, Büyüksinekli, Fener Köyleri ile Küçükkılıçlı ve Yolçatı Mahalleleri İdari Sınırlarını Kapsayan Alanlara İlişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı tadilatında Köy Yerleşik Alanı Dışı Kırsal Yapılanma Alanlarında (KYD 20 ki/ha) kalmaktadır. Plan notuna göre bu alanlar köy yerleşik alanı dışında yer alan alanlar olup,bu alanlarda en fazla 2 kata kadar yapılaşma yapılabilir, minimum parsel büyüklüğü ve minimum ifraz şartı 5000 m2 'dir. Bu alanlarda mülkiyeti parsel malikinde kalmak şartıyla, belediyesince onaylanacak avan proje aşamasında uygulama yapılan alanın %10'u "Park ve Otopark" olarak ayrılır denilmektedir. Anılan parsel ve çevresinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmadığından parsele imar durumu verilememektedir.
Kıymeti : 5.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR