SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri'de 369 m² müstakil tripleks daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037324
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SİLİVRİ
: 369
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1215 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
516,160 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/1215 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçesi, Çanta-Fatih Mahallesi, 413 ada, 2 parsel sayılı 280,00m2 miktarlı bahçeli betonarme ev vasıflı taşınmazın tamamı, Silivri İlçesi, Sancaktepe (tapuda Çanta-Fatih) Mahallesi, Kumral Çıkmazında, tapunun 413 ada, 2 parsel numarasında kayıtlı ve Kumral Çıkmazından 3 dış kapı numarası alan 280,00m2 alana sahip bahçeli betonarme ev vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. Binanın bodrum+zemin+normal kattan oluştuğu, zemin kat; 169,00 m2 bürüt alanlı, antre, salon, mutfak banyo, wc ve terastan müteşekkildir. Normal kat; 100,00 m2 bürüt alanlı, antre 3 oda, banyo, wc, ve balkondan müteşekkildir. Bodrum kat; 100,00 m2 bürüt analı antre, salon, 2 oda, banyo, wc ve mutfaktan müteşekkildir. Taşınmaz bürüt olarak 369,00 m2 alanlıdır, malzeme özelliği olarak, binanan iç ve dış çephe kaplamasının sıva+boya olduğu pencerelerin P.V.C olduğu, dış kapının çelik, iç kapılarının standart kalite ahşap olduğu, banyo ve mutfak dolaplarının standart malzeme ile yapıldığı, ve kullanıma hazır olduğu, banyo ve mutfaklarda kullanılan armatürlerin standart malzemeden kullanıldığı, ısıtma sisteminin doğalgaz olduğu, oda ve salonların zeminlerinin ahşap parke malzemesi ile döşendiği, ortak hacimlerinin sıtandart seramik ve ahşap ile kaplı olduğu yerinde yapılan incelemelerde anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 369,00 m2
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre Silivri İlçesi, Sancaktepe (tapuda Çanta-Fatih) Mahallesi, 413 ada, 2 parsel sayılı taşınmaz 15.06.2004 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Çanta Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 2 kat Emsal:0.50 konut alanı olarak planlanmıştır denilmiştir.
Kıymeti : 516.160,00 TL
KDV Oranı : % 8 (satışın 31.12.2019 tarihine kadar (bu tarih dahil) kesinleşmesi ve yine bu tarihe kadar KDV nin yatırılması halinde KDV oranı % 8, Satışın bu tarihten sonra kesinleşmesi ve KDV'nin bu tarihten sonra yatırılması halinde ise kesinleşme tarihindeki ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek olan oran üzerinden KDV tahsil olunacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1215 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR