SİLİVRİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Silivri\Çeltik'de 2.310 m² arsa ve üzerindeki kargir ev mahkemeden satılıktır

SİLİVRİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065825
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ÇELTİK MAH. / KÖYLER
: 2310
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
954,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/15 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İSTANBUL İl , SİLİVRİ İlçe , ÇELTİK Mahallesi KÖY İÇİ Mevkii 2608 Parselde kayıtlı, 2.310 m² Yüz Ölçümlü "Bahçeli Ahşap Ev Kargir Garaj" nitelikli taşınmaz.
Satışa konu taşınmaz üzerinde tek katlı, 100 m² taban oturumlu ve kullanılmaz vaziyette bir ev,doğu tarafında 235 m² taban oturumlu garaj, ahır ve samanlık olarak kullanılan bir bina ve eklentileri bulunmaktadır. Keşif sırasında (26/09/2018) bunlardan sadece samanlık ve garaj kısmının kullanılabilir vaziyette olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın güney (Egemenlik Caddesi) ve batı (Çamdağı Sokak) sınırlarından imar yoluna cephesi bulunmaktadır. Çeltik mahallesi yerleşkesinde bulunan taşınmaz, mahalle merkezine 333 m, D-100 karayoluna 4 km. ve Marmara Denizine 5 km. metre mesafede bulunmaktadır.
Taşınmazın, konumu, yapılış tarihi, yola cephesinin bulunması, imar durumu, taşınmazın hali hazır durumu, civarındaki yapılaşmalar, taşınmazın kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden yararlanıyor olması taşınmazın değerine etki eden faktörlerden olup, arsa bedeli 924.000,00 TL, bina bedeli 30.000,00 TL olmak üzere toplam 954.000,00 TL.olarak bedeli tespit edilmiştir.
Adresi : İstanbul ili Silivri ilçesi Çeltik Mahallesi Köyiçi mevkii
Yüzölçümü : 2.310 m²
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün 05/04/2018 tarih ve E.67275 sayılı yazıları ile "...satışa konu parselin 14/03/2013 tasdik tarihli Çeltik mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında kısmen yol ve yaya yolu alanında kısmen de ayrık nizam 2 kat emsal:0,35 konut alanı olarak planlanmıştır. Ayrıca plan notu gereği bu alanlarda en küçük ifraz şartı 600 m² olup parsel cephesi için 16 m., parsel derinliği 20 mden az olamaz. Söz konusu parsel üzerindeki mevcut binanın tapu kaydında ahşap şerhi olduğundan İstanbul 1 Numaralı Koruma Karulundan görüş alınmadan herhangi bir işlem yapılamaz. Parsel üzerindeki mevcut binalar yıkılmadan, kurul kararı görüşü alınmadan ve kamu terkleri yapılmadan uygulama yapılamamakta olup parsel ifraz edilemez..."şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 954.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla Silivri Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğuna başvurmaları ilan olunur. 07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR