SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri\Alibey Mahallesi'nde 120 m² dubleks daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065585
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/577 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2019/577 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 381 Ada, 441 Parsel, Alibey Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Halihazır Durumu ve Özellikleri: İstanbul İli, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, Koyundere mevkii, 381 ada 441 parsel sayılı ana taşınmaz üzerindeki 7 bağımsız bölüm numaralı Dubleks Mesken olup,adres olarak Cumhuriyet mahallesinde, Kadri Haseki caddesinden ayrılan Leyla sokak üzerinde yer almaktadır. İçerisinde 8 adet ikiz düzbleks mesken bulunana ana taşınmaz içerisinde 8B Kapı numaralı bahçeli dubleks meskenin 100 m2 kullanımında olup, ayrıca bodrum katta dışarıdan girişli 15 m2 civarında deposu vezemin katın güney cephesinde 18 m2 lik terası bulunduğu görülmüştür. Yazlık olarak kullanılan taşınmazın toplu ulaşım yolu vedenize yürüme mesafesindedir. Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Silivri İlçesi, Cumhuriyet (Tapuda Alibey) Mahallesi, Leyla Sokakta, tapunun 381 ada, 441 parsel numarasında kayıtlı ve Leyla Sokaktan 8/B dış kapısı numarası alan 1.469,00m2 alana sahip kat mülkiyeti tesisli sekiz adet dubleks meskeni olan kargir apartman vasıflı taşınmazda 184/1468 arsa paylı (7) bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin tamamı niteliğindedir. Daire kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi incelenmiştir.Silivri-Selimpaşa E5 Karayolu üzerinden ayrılan Kadri Haseki Caddesi üzerinde bulunan Leyla Sokakta ve bu sokaktan 8/B dış kapı numarası alan satışa konu bodrum kat+ zemin kat+ 1 normal katlı 7 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesine göre zemin katta 55,00m2 alanlı giriş, banyo-WC, açık mutfak, salon ve teras, dahili merdiven ile normal katta 65,00m2 alanlı antre-hol, üç oda, banyo-WC, iki balkon mahalleri bulunmaktadır. (7) bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin toplam kullanım alanı iç ölçüleri ile 120,00m2’dir. Ayrıca dışarıdan girişli bodrum katında 12 m2 depo bulunmaktadır. Emsal taşınmazlarda ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri ahşap parke, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo, WC duvarları fayans kaplı, mutfaklarda sabit tezgah ile ahşap mutfak dolapları, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları, daire giriş kapısı çelik, dış cephesi sıvalı-boyalıdır.Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, çoğunlukla yazlık amaçlı kullanılan bölgededir.
Arsa Payı : 184/1468
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden edinilen imar durumu bilgisine göre; Silivri İlçesi, Cumhuriyet (Tapuda Alibey ) Mahallesi, 381 ada, 441 nolu parsel; 03.12.1986 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Taks:0.20, Kaks:0.40 ayrık-ikiz nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır. Parsel üzerindeki binaların yıkılıp yeniden yapılması durumunda İstanbul Valiliği Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü 04.12.2009 tarih, 8886 sayılı görüş yazıları doğrultusunda; Birden fazla hissedarı olan parsellerde tüm hissedarların muvafakatı alındıktan sonra uygulama yapılabilecektir. Ancak parsel ve çevresinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 17.10.2017 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı onaylanmış ve bu planda parsel Düşük Yoğunlukta Meskun 120K/H konut alanında kalmaktadır. 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı doğrultusunda, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Belediyemiz tarafından yapılacaktır denilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR