SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037862
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : PİRİ MEHMET PAŞA MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 2+1
: 67
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3028 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/3028 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 25 Ada, 20 Parsel, PİRİMEHMET PAŞA Mahalle/Köy, BOSTAN Mevkii, 2. KAT,3 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Halihazır Durumu: Silivri İlçesi Pirimehmet Paşa Mahallesi, Hüseyin Tufan Sokakta, tapunun 25 ada, 20 parsel numarasına kayıtlı 109,92m2 alana sahip ve Hüseyin Tufan Sokaktan 20 dış kapı alan kat irtifakı tesisli Çakıcı Apartmanında 16/100 arsa paylı 2.kat 3 bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı niteliğindedir.Taşınmaz mesai saatlerinde kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi tetkik edilmiştir.Bodrum kat+ zemin kat+ 5normal kat+ çekme kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı mevcut, merdiven basamakları mermer kaplı, asansörlü, katlarında birer daireli ana binanın 2.katında yer alan daire onaylı mimari projesine göre 67,00m2 alana sahip girişte antre-hol, hol üzerinde salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC ile balkondan ibarettir. Emsal dairelerde ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri ahşap ve laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfaklarda sabit tezgah ile mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı, kombi kalorifer ısıtmalı, çelik kapılıdır.
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre;Pirimehmet Paşa Mahallesi 40 ada, 72 parsel sayılı yer 21.02.1990 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Silivri Revizyon Uygulama İmar Planında bitişik nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR