SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri Ortaköy Mahallesi'nde 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131943
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ORTAKÖY MAH. / ORTAKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1454 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2019/1454 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Silivri İlçesi Ortaköy Mahallesi, Çınar Mevkii, 212 ada, 10 parsel sayılı 800,85m2 miktarlı kat irtifaklı arsa vasıflı taşınmazda 120/880 arsa paylı 2.kat (9) bağımsız bölüm bağımsız bölüm numaralı çatı piyesli dairenin tamamı, Silivri İlçesi, Ortaköy Mahallesi, Çınar Mevkii, Alibey Sokakta ve tapunun 212 ada, 10 parsel numarasında kayıtlı, Alibey Sokaktan 6B dış kapı numarası alan 800,85m2 miktarlı kat irtifaklı Polat Apartmanında 120/800 arsa paylı 2.kat (9) bağımsız bölüm numaralı çatı piyesli dairenin tamamı niteliğindedir. Daire kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi incelenmiştir.
Bodrum kat+ zemin kat+ 2 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ayrık nizamda, çift girişli, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, katlarında üçer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcut, merdiven ve sağanlıkları mermer kaplı, dış cephesi sıvalı ve boyalı ana binanın 2.Normal kat ile çatı arası piyesinde yer alan 9 bağımsız bölüm nolu daire onaylı mimari projesine göre; giriş kapısının da bulunduğu 2.katta iç ölçüleri itibari ile 85,27m2 alanlı iki oda, salon, antre-hol, banyo-WC, WC, mutfak ve balkon mahallerinden ibarettir. Daire içi dahili merdiven ile çıkılan dublekste iç ölçüleri itibari ile 29,97m2 alanlı oda ve teras mahalleri bulunmaktadır. Dairenin kullanım alanı toplam 115,24m2’dir. Emsal dairelerde ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke, banyo, WC duvarları fayans kaplı, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları, mutfaklarda sabit tezgah ile mutfak dolapları bulunmaktadır. Daire pencereleri PVC ve ısıcamlı, çelik kapılı, doğalgaz kombi tertibatlıdır. .
Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, konut alanında yer almaktadır
Arsa Payı : 120/800
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre; Silivri İlçesi, Ortaköy Merkez Mahallesi 212 ada, 10 parsel sayılı yer; 02.10.2001 tasdik tarihli Ortaköy 1/1000 ölçekli Ortaköy Merkez Uygulama İmar Planında TAKS:0.30, KAKS:0.90, ayrık nizam 3 kat konut alanında kalmaktadır. Parselin kadastral yol bağlantısı bulunmamakta olup, kadastral yol sağlanmadan parsele imar durumu verilememektedir denilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1454 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR