SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Silivri/Fatih Mahallesi'nde 92 m2 daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962517
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/24 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fatih Mahallesinde kain, 174 ada, 8 nolu parsel sayılı, 215,21 m2 yüzölçümlü, “Arsa” vasfı ile kat irtifakı tesisli binanın, 20/190 arsa paylı, 1. Katta (3) nolu Mesken’in tamamı, kaydında; 2 adet icrai haciz şerhi, Türkiye İş Bankası A.Ş. lehine 1. Dereceden ipotek ve 2 nolu kömürlük eklentisi kayıtları bulunmaktadır.Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel üzerinde, Aydın ve Yoğurtçu Sokaklarına cepheli, köşe konumlu bina bulunmaktadır. Konu bina Kerim Oğlu Apartmanı olarak adlandırılmıştır. Taşınmaz konum olarak, Turgut Reis İlkokulunun 200 m güneyinde bulunmaktadır. Bina Silivri Kaymakamlığı ve çarşı merkezine 600 m, Limana 550 m ve D-100 Karayoluna 950 m mesafede bulunmaktadır. Fatih Camii, Silivri Tarihi Hamamı, çarşı meydanı ve sosyal alanlar yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 29 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır.
(3) Numaralı Mesken:Binanın, 1. katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Mal sahibi tarafından kullanıldığı öğrenilmiştir.
Mesken ; 2 oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. rojesindeki 2 adet balkon PVC doğrama ile kapatılmıştır.
Malzeme özelliği olarak;Dış kapısı çeliktir. Pencereleri PVC doğramadır. İç kapılar beyaz renk ahşaptır. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Projesindeki 2 adet balkon PVC doğrama ile kapatılmıştır. Salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boyalıdır. Mutfak dolapları laminattır. Banyoda vitrifiye malzemesi bulunmaktadır.
Meskenin Brüt alanı :110,00 m2 , Net kullanım alanı : 92,00 m2 dir.
Adresi : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fatih Mahallesi, Aydın Sokak, No:1,
Arsa Payı : 20/190
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün 12.10.2016 tarih, 389259 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Fatih Mahallesi, 174 ada, 8 nolu parsel sayılı taşınmaz, 24.07.2017 onay tarihli, “Silivri Merkez Kentsel Sit ve Selymbria Antik Kenti Nekropolü III. Derece Arkeolojik Sit alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında; Blok Nizam, 3 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kalmaktadır. Söz konusu parsel, 174 ada 5 ve 9 nolu tescilli parsellerin komşuluğunda olduğundan yapılacak her türlü uygulamada ilgili Koruma Kurulundan görüş alınması gerekmektedir. Ayrıca parselin yola terki bulunduğundan yola terk işlemi yapılmadan ve parsel cephe uygulama yönetmeliği ile sokak silueti yapılmadan parsele imar durumu parsele imar durumu verilememektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 2 nolu kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Ayrıca tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR