SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Silifke/Taşucu Mahallesinde dubleks mesken icradan satılıktır

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015179
Şehir : Mersin / Silifke
Semt-Mahalle : TAŞUCU MAH. / SİLİFKE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 24.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/48 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2019/48 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 6653 Parsel, TAŞUCU Mahalle/Köy, taşucu kum mahallesi mevki Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 2 katlı betonarme yapılar bulunmaktadır.taşınmazın güney doğusunda imar yolu geçmektedir.Ana taşınmaz 11 bolk halinde site olarak kullanılmaktadır.H blok vemin kat 1. kat 1 nolu bağımsız bölüm dubleks mesken nikteliğindedir. Taşınmazın iç ve dış cephe sıva ve boyasının tamamlanmış olduğu pencere doğramaları ahşatır. Taşınmazın 1. kat balkon üstlerinde gölgeliklerin bulunduğu balkon korkuluklarının demir profil dir.taşınmaz yaklaşık 15-20 yaşlarında olup orta derecede bakımlıdır. Taşınmaz %15 oranında yıpranmış ve akdenize 500metre mesafededir.Taşınmaz net 100 m2 bürüt ( balkon alanı dahil) 145,00 m2 kullanım alanı bulunmaktadır.Taşınmaz zemin katta mutfak, salon, tuvalet ve antre ve 2 balkon olup. 1. kat ise 3 adet yatak odası banyo antre ve 2 balkon bulunmaktadır.
Adresi : Taşucu Mahallesi 361 Sokak No .1 Silifke / Mersin
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu :Taşınmaz göksu deltası öszel çevre koruma bölgesi içinde olup1/1000 ölçeklirevizyon uygulama imar planında ayrık nizam 2 katlı konut alanı olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : silifke icra müdürlüğü -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/48 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR