SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt\Kooperatif Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076181
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : KOOPERATİF MAH. / SİİRT
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/184 ESAS
Muhammen Bedeli
:
156,721 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
ADLİYE MEZAT SALONU-SİİRT ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRÜ ODASI MERKEZ / SİİRT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ

2019/184 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri:Siirt İli, Merkez İlçesi, Kooperatif mah., Kooperatif Mevkii, 1192ada, 14 parsel,1.kat., 4 bağımsız nolu mesken, 2/26 Arsa Pay Paydalı Mesken. Taşınmazın bulunduğu parsel, konum itibariyle Siirt ili Merkez Kooperatif Mahallesi 1192 Ada 14Numaralı Parsel taşınmaz üzerinde bulunan olup, Taşınmaz, Kooperatif mahallesinde konut faaliyetlerin en yoğun olduğu mevkilerden birinde yer almaktadır.Taşınmaz üzerinde Zemin + 4 Kat olmak üzere 5 katlı apartman bulunmaktadır.Taşınmaz, Hayrettin ÖZGEN Parkına60 metre, Huzur-2 Sitesine 160 metre, Peri Masalı Düğün Salonuna 170 metre, Diş Hastanesine 350 metre, Keçiören Parkına 330 metre, Halide Kutkualp Ortaokuluna 250 metre, Devlet Hastanesine 625 metre ve Hükümet Konağına 460metre mesafede yer almaktadır.Taşınmaz üzerinde bulunan apartman asansörü olmayıp fakat doğalgazlıdır. Taşınmazın yol, su, kanalizasyon, doğalgaz ve ulaşım hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.Daire 1.Kat , 4 Numaralı daireüzerinde yapılan tetkik ve incelemelerde;Dairenin 3 Oda,1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo1 Wc ile2 adet balkonunun bulunduğu, dairenin doğalgazlı olup, iç kapıların ahşap doğrama kapı, giriş kapısının çelik kapı, pencerelerin PVC doğramalı, zemin kaplamasının fayans kaplama olarak yapılmış olduğu, duvarın plastik boyalı olduğu, mutfak, banyo ve Wc nin boydan boya fayans ile kaplı olduğu, dairenin görünümü itibari ile 16-20 yaşlarında, ve daire alanının 100,00m2 olduğu görülmüştür.
Adresi :Kooperatif Mahallesi Mahmut ÇALAPKULU Caddesi, BaydurmanApartmanı Kat:1 No:4 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 100,00 m2
Arsa Payı : 2/26 Arsa Pay Paydalı
İmar Durumu : Taşınmaz Siirt İmar Planı içerisinde olup, Şehir İmar planında Ayrıknizam 6katlı konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 156.721,36 TL
KDV Oranı : %1, Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı:03/05/2001
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :ADLİYE MEZAT SALONU-SİİRT ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRÜ ODASI MERKEZ / SİİRT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/184 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR