SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112694
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / SİİRT
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9046 ESAS
Muhammen Bedeli
:
157,778 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 10:25
Satış Yeri
:
ADLİYE MEZAT SALONU - SİİRT ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRÜ ODASI MERKEZ / SİİRT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİİRT
İCRA DAİRESİ
2019/9046 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Siirt İl, Merkez İlçe, 293 Ada, 53 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, RABYİ Mevkii, 1.KAT BODRUM 1 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın yer aldığı apartman asansörlü ve doğalgazlıdır. Taşınmaz Kızlar Tepesi Parkına 80 Metre, Şeyh Ebul Vefa Camiine 100 metre, Siirt Atatürk Stadyumuna 300 metre, Siirt Devlet Hastanesine 1030 metre mesafede yer almaktadır. Satışa konu taşınmazda 3 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo, 1 Wc ile 1 adet balkonunun bulunduğu, dairede iç kapıların ahşap amerikan doğrama kapı, giriş kapısının çelik kapı, pencerelerin Pvc ve demir korkuluklu, zemin kaplamasının fayans kaplama olarak yapılmış, duvarın saten boyalı, tavanın kartonpiyerli olduğu ve dairenin görünümü itibari ile 11-15 yaşlarında ve dairenin alanının 109,00 m²'dir.
Adresi : Bahçelievler Mah.Hükümet Bulvarı Caddesi,Kadri Dirikolu Sokak,Dirikolu Apt.1.Bodrum Kat No:2 SİİRT
Yüzölçümü : 109 m2
Arsa Payı : 4/102
İmar Durumu : Var,İnşaat tarzı Siirt imar planı içerisinde olup,Bitişik nizam 7 katlı konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 157.778,07 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:25 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:25 - 10:35 arası
Satış Yeri : ADLİYE MEZAT SALONU - SİİRT ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRÜ ODASI MERKEZ / SİİRT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9046 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR