SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt merkez Yeni Mahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941702
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/121 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,160 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:20
Satış Yeri
:
Siirt Adalet Sarayı-Siirt İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ

2018/121 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANININ İLANEN TEBLİĞİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN:

Tapu Kaydı: Siirt ili, Merkez ilçesi, Yeni Mahalle, Cengiz Topel Caddesi Mevkii, 28 Cilt, 2760 Sayfa No, 280 Ada, 1 Parsel, 1.442,00 m2 Yüzölçümlü, Arsa niteliğindeki Ana Taşınmaz, C Blok,6. Kat, 21 Nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölüm. Taşınmaz, Yeni Mahallede olup, konut ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğu Cengiz Topel Caddesi üzerinde yer almaktadır. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Andera Park AVM'ye 50 metre, İmam Hatip Anadolu Lisesine 170 metre, Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsüne 300 metre, Fevzi Çakmak İlköğretim Okuluna 420 metre, Yeni Devlet Hastanesine 600 metre mesafede yer almaktadır. Betonarme olarak İnşa edilen ve Bodrum + 5 Katlı olmak üzere Toplam 6 katlı olan ve 3 Bloktan oluşan apartman asansörlü ve doğalgazlıdır. Daire teras katta olup, Mimari projeye aykırı olarak değişiklikler yapıldığı, dairenin Mimari projeden daha büyük yüzölçümünde yapıldığı, Dairenin 3 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak, 1 Banyo, 1 Wc, 1 balkon ile, dairenin önünde bulunan terastan oluştuğu dairede iç kapıların ahşap kapı, pencerelerin PVC doğrama, zemin kaplamasının fayans kaplama, duvar boyasının saten boyalı olduğu, daire tavanlarının kartonpiyerli olduğu, mutfak, banyo ile WC duvarlarının boydan boya fayans ile kaplı olduğu, mutfakta mutfak dolabının bulunduğu, daire giriş kapısının çelik kapılı olduğu, dairenin doğalgazlı olup, Mimari Projeye göre daire alanının 155,00 m2'dir.
Taşınmazın Hali Hazır durumu:

Adresi : Yeni Mahalle, Cengiz Topel Caddesi üzeri ve 1555.Sokak kesişiminde bulunan60 dış kapı Numaralı apartman olup, son kat olan 6.Katta bulunmaktadır.
Yüzölçümü :1.442,00 m2
Arsa Payı : 14/900
İmar Durumu : Taşınmaz Siirt İmar Planı içerisinde, Şehir İmar planında Ayrık Nizam 5katlı konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 160.160,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü: 21/02/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü: 20/03/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Siirt Adalet Sarayı-Siirt İcra Müdürü Odası-Merkez/Siirt

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/121 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

T.C.SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

İ.İ.K. VE T.K.'NUN İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA

TAŞINMAZ/LARIN SATIŞ İLANININ İLANEN TEBLİĞi

BORÇLU: ARBOLİN BİLİŞİM GÜVENLİK VE TÜKETİM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, 0730403904 Vergi Nolu'ya İLANEN TEBLİĞ OLUNUR.
Adres: Yeni Mah. Güres Cad. No: 160, Merkez/Siirt(Ticaret Sicil Adresi)
Esas İcra olan Diyarbakır 9. İcra Müdülüğü tarafından alınan kararve Müdürlüğümüzce Talimat gereğince yukarıda ayrıntılı özellikleri yazılı taşınmaz/lara ait TAŞINMAZSATIŞ İLANI, Borçlu ARBOLİN BİLİŞİM GÜVENLİK VE TÜKETİM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, 0730403904 Vergi Nolu'ya yurtiçi adreslerinde tebliğ edilememesi nedeniyle taşınmaz/lara ait SATIŞ İLANI Türkiye(Yurt) genelinde tirajı 50 binin üzerindeyayın yapan birgazete vasıtası ile yayınlattırmak kaydıyla İ.İ.K.'nun ve T.K.'nun ilgili maddeleri gereğince kanuni süreye 7 gün ilavesi suretiyle TAŞINMAZ/LARA AİT SATIŞ İLANININ İLANEN TEBLİĞİNE karar verilmiştir. Borçu; ARBOLİN BİLİŞİM GÜVENLİK VE TÜKETİM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, 0730403904Vergi Nolu'ya İş bu ilanın gazete neşrinden itibaren 7 gün içinde taşınmazların SATIŞ İLANINA bir itirazları varsa Mahkemeye bildirilmesi ve satışın durdurulduğuna, satışa itiraz edildiğine dair belgenin dosyasına intikal edilmesi hususu ilanen tebliğ ve ihtar olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR