KURTALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt Kurtalan'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KURTALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076179
Şehir : Siirt / Kurtalan
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / KURTALAN
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
138,065 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
KURTALAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KURTALANİCRA DAİRESİ
2019/16 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Siirt İli, Kurtalan İlçesi, Yenidoğan Mah. Doğançarşı mevkii, 165 Ada, 4 Parsel, 3. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm, tapuda mesken olarak kayıtlı olup, dosyada mevcut bilirkişi raporunda; taşınmazın, ilçenin önemli ve merkezi mevkilerden olup çarşı merkezinde yer aldığı, söz konusu bağımsız bölümün de üzerinde yer aldığı 165 ada, 4 parsel sayılı taşınmaz 267,10m² olup, Beş Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfında olduğu, parselin Kurtalan İlçesi İmar Planı içerisinde olup, ilçe imar planında bitişik nizam 3 katlı, konut ve ticaret alanı olarak planlandığı, taşınmazın belediyeye ait yol, su, kanalizasyon, ulaşım ve doğalgaz hizmetlerinden faydalandığı, taşınmazın, Kurtalan ilçe mekkezinde olup apartmanın her katında 2 adet dairenin bulunduğu, binanın doğalgazlı olduğu, asansörünün bulunmadığı, icra konusu dairenin 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 2 adet balkondan oluştuğu, dairede iç kapıların ahşap Amerikan kapı, pencerelerin PVC doğrama, zemin kaplamasının oda ve salonda ahşap parke kaplama, koridor ve ıslak hacimlerde fayans kaplamalı olduğu, duvarların saten boyalı olduğu, banyo, wc ile duvarlarının komple fayans ile kaplı ve daire giriş kapısının çelik kapılı olduğu, dairenin doğalgazlı olduğu, dairenin görünümü itibariyle 16-20 yaşlarında olduğu ve daire alanının 125,00m² olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Fırat Mah. 603. Sokak Seven Apt. 3. Kat, No:12/6 Kurtalan/Siirt
Arsa Payı : 130/1300
İmar Durumu : İlçe İmar Planı İçerisindedir.
Kıymeti : 138.065,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KURTALAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Siirt İli, Kurtalan İlçesi, Yenidoğan Mah. Doğançarşı mevkii, 165 Ada, 4 Parsel, Zemin Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm, tapuda dükkan olarak kayıtlı olup, dosyada mevcut bilirkişi raporunda; taşınmazın, ilçenin önemli ve merkezi mevkilerden olup çarşı merkezinde yer aldığı, söz konusu bağımsız bölümün de üzerinde yer aldığı 165 ada, 4 parsel sayılı taşınmaz 267,10m² olup, Beş Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfında olduğu, parselin Kurtalan İlçesi İmar Planı içerisinde olup, ilçe imar planında bitişik nizam 3 katlı, konut ve ticaret alanı olarak planlandığı, taşınmazın belediyeye ait yol, su, kanalizasyon, ulaşım ve doğalgaz hizmetlerinden faydalandığı, binanın doğalgazlı olduğu, asansörünün bulunmadığı, icra konusu dükkanın ön cephesinin camekanlı ve alüminyum doğramalı olduğu, bişitiğindeki 5 numaralı dükkan ile aradaki ayırıcı duvarın kaldırılarak birleştirildiği, zemin kaplamasının fayans kaplamalı, duvarların saten boyalı olduğu, binanın doğalgazlı olduğu, icra konusu dükkana doğalgazın henüz bağlanmadığı, dükkandan bodrum kata merdiven ile bağlantı sağlandığı, dükkanın görünümü itibari ile 16-20 yaşlarında olduğu ve dükkan alanının 42,27m² olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Fırat Mah. 603. Sokak Seven Apt. 3. Kat, No:12/4 Kurtalan/Siirt
Arsa Payı : 65/1300
İmar Durumu : İlçe İmar Planı İçerisindedir.
Kıymeti : 116.978,79 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : KURTALAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve ihale teminat bedelini müdürlüğümüzün Vakıflar Bankası Siirt Şubesine ait TR840001500158007300624084 nolu IBAN'a yatırabilecekleri ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR