KURTALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt/Kurtalan'da 3+1 daire icradan satılıktır

KURTALAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039392
Şehir : Siirt / Kurtalan
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KURTALAN
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2008/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
172,619 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
KURTALAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KURTALAN
İCRA DAİRESİ

2008/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Siirt İli, Kurtalan İlçesi Kıcıman Mah/köyü, Güneyevler mevkii, (eski 2 ada, 21 parsel) yeni 409 Ada, 28 Parsel, 6. Kat, 37 Nolu Bağımsız Bölüm, Mesken mahiyetinde olup, dosyada mevcut bilirkişi raporunda; taşınmazın, ilçenin önemli ve gelişen mevkilerden birinde yer aldığı, bağımsız bölümün de üzerinde yer aldığı parselin;Kurtalan ilçesi imar planı içerisinde olup, İlçe imar planında ayrık nizam 7 katlı konut ve ticaret alanı olarak ayrılmış olduğu, icra konusu taşınmazın belediyeye ait yol, su, kanalizasyon, ulaşım ve doğalgaz hizmetlerinden faydalandığı, icra konusu dairenin; 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ile 2 adet balkonun bulunduğu, dairenin apartmanın arka cephesinde bulunduğu, dairede iç kapıların ahşap amerikan doğrama kapı, giriş kapısının çelik kapı ve tavanların kartonpiyerli olduğu, pencerelerin PVC doğramalı olduğu, zemin kaplamasının fayans kaplamalı olduğu, duvar boyasının saten badana boyalı olduğu, banyo ile wc duvarlarının komple fayans ile kaplı olduğu, dairenin doğalgazlı ve asansörlü olduğu, mutfakta mutfak dolabının olduğu ve dairenin görümümü itibariyle 6-10 yaşlarında olduğu, alanının ise 140,00m² olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Gençlik Cad. No:1 Emsaka-1 Apart. 6. Kat, No:37 Kurtalan/Siirt
Arsa Payı : 23/955
İmar Durumu : Kurtalan İlçesi İmar Planı İçerisinde
Kıymeti : 172.619,90 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : KURTALAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/52 Tlmt.sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve ihale teminat bedelini müdürlüğümüzün Vakıflar Bankası Siirt Şubesine ait TR840001500158007300624084 nolu IBAN'a yatırabilecekleri ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR