ADANA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seyhan/İstiklal Mahallesi'nde 3+1 daire satılıktır

ADANA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980631
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / KURUKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1294 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Adana Adliyesi Ek 2 Binası No:107/B no'lu oda SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
14. İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2019/1294 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Adana, Seyhan, İstiklal Mah. 1500 Ada, 7 Parsel, d-15 blok zemin kat 1 No'lu Bağ. Böl. Taşınmaz Emek Mahallesi 41018 Sokak D-15 Blok Zemin kat 1 nolu (Doğu-Kuzey-Batı cepheli) Seyhan/Adana adresinde bulunmaktadır. 1/48 arsa paylıdır. Taşınmaz bakım Yurdu Caddesinin üzerinde, Barış Caddesinin ve Hava alanın 250 m doğusunda bulunmaktadır. Belediye imar çapına göre; dört katlı kitleler ve bahçesi olduğu görülmektedir. Taşınmaz daire 2 cepheli, 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Söz konusu daire mahallinde yapılan ölçümde 90 m² brüt 73 m² net oturum alanlı olup, 3 oda, salon, antre ve hol yerleri parke kaplıdır. Dairenin tüm duvarları plastik boyalıdır. Dairenin kapıları Amerikan panel kapı, pencereler pvc' dir. Mutfak yer parke duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup, mutfak tezgah üstü granit mermerdir. Banyo yerleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda Hilton lavabo bulunmaktadır. Wc yer seramik duvar 1,5 m fayanstır. Wc' de alaturka hela taşı ve normal lavabo mevcuttur. Dairenin giriş kapısı demir kapıdır. Pencerelerde demir şebeke bulunmaktadır. Dairenin elektrik ve su tesisatı faaliyettedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28.05.2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 24.06.2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Adana Adliyesi Ek 2 Binası No:107/B no'lu oda SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İlan tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve e-ortam ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır. (İİK 127)

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1294 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11.04.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR