ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şereflikoçhisar/Ekici Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022950
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Semt-Mahalle : EKİCİ MAH. / ŞEREFLİKOÇHİSAR
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/82 Esas
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:45
Satış Yeri
:
Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/82 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe, 138 Ada, 56 Parsel, EKİCİ Mahalle , B/Zemin/ Bağ. böl. 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz antre, 3 oda , salon, mutfak, wc banyo ve balkondan müteşekkildir. Antre,salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke kaplı duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini laminat parke kaplı tezgahı mermer altı ve üstü ahşap dolaplıdır. wc ve banyonun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Balkon seramik kaplıdır. pencereler ahşap+ısıcamlı doğrama olup dıştan korkuluk demirlidir, iç kapılar ahşap doğramadır. soba ile ısıtılmaktadır. 1 nolu kömürlük meskenin eklentisidir. 101,0m2 kullanım alanına sahiptir. belediyenin yol, su, kanalizasyon vb hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Ekici Mah. Pelin Sk N 12 Çardar Apartmanı B Blk Zemin Kat 1 Şereflikoçhisar/ANKARA
Yüzölçümü: 939,91 m2
Arsa Payı : 77/2400
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kat konut+ticaret alanı içerisinde yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/82 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR