SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Serdivan'da 158 m2 dubleks mesken icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909898
Şehir : Sakarya / Serdivan
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / SERDİVAN
: 158
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/126 ESAS
Muhammen Bedeli
:
792,939 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/126 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Serdivan İlçe, Serdivan K, 574 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 8.864,49 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği otuz adet dubleks betonarme bina ve arsası olan 14/420 arsa paylı, Zemin ve 1.Kat, 28 No'lu B.Bölüm niteliğindeki Dubleks Mesken. Bağımsız Bölüm Kat Mülkiyetli Tapulu, sıvalı boyalı, kiremit çatılı, yaklaşık 10 yıllık, ikiz dubleks mesken olarak inşa edilmiş betonarme binanın güneydoğu cephesinde sokak yönünde sol tarafta bulunmakta, yüksek rakımlı şehir manzaraları, çatı katıda olan dubleks betonarme mesken bina, 158 m2 kullanım alanına sahip, sıvalı boyalı, giriş katta hol, açık mutfak salon, kiler, lavabo-wc ve şömineli teras balkon ile içten merdivenle çıkılan üst katta 3 oda, hol, banyo-wc ve balkon, çatı katında oda ve etrafı pvc ile kapatılmış teras bulunmakta, pencereler ahşap desen renkli pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, doğalgaz ısınma sistemine sahiptir. Meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbaşı olarak doğusunda Serdivan Mezarlığı 800 Mt, Kuzeydoğusunda Özel Adatıp Hastanesi 1.4 km, doğusunda Serdivan Belediyesine 2 km ve kuzeydoğusunda Serdivan Avm'ne 2.3 km mesafededir.
Adresi : İstiklal Mah. 54.Sok. Osmanlı Konakları No:2,/C2 Serdivan / SAKARYA
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam 2 Kat
Kıymeti : 792.939,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/126 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR