KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058580
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/976 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/976 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Sille Mahallesi18241 Ada, 9 Parsel, 2. kat 5 BAĞMISZ BÖLÜM Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır. Konya İli Selçuklu İlçesi Sille Mahallesinde bulunan 18241 Ada 9 parselde 1.055,20 m² yüzölçümlü Betonarme 4 Katlı Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmaz içinde bulunan İkinci Kattaki Buhara Mahallesi Güneybağ Sokak Bina No: 8 zemin üzeri ikinci Kat Daire no: 5 (5 nolu bağımsız bölüm) de olup 234 cilt, 23086 sayfasında kayıtlı tam hissesi bulunduğu bina betonarme taşıyıcı sisteme sahiptir. Parselde tek kütle, altı adet bağımsız bölüm olup taşınmazın bulunduğu bina asansörsüz olup; bodrum, zemin, 2 normal kattan ibarettir. 5 nolu bağımsız bölüm (5 kapı numaralı daire) projesine göre 3 oda, 1 salon, mutfak, giriş, antre, Wc-Lavabo mahali, banyo ve 2 balkondan ibarettir. Dairenin tüm odalarının ve salonunun zemini laminant parke döşeli olup salon ve girişi-antre duvarları duvar kağıdı, odalar ise saten alcı üzeri saten boyalıdır. Dış kapısı çelik olan dairenin tüm iç kapıları ahşap doğramadır. Dairenin tüm pencereleri PVC doğrama olup camları ısıcamlıdır. Mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup; ısınması kombi ile ve doğalgazla sağlanmakta olup banyosunda ayaklı lavabo, klozet ve duş yeri, Wc Lavabo Mahalinde de Hilton Lavabo ve alaturka tuvalet taşı bulunmaktadır. Islak zeminin zeminleri seramik kaplama olup tavana kadar fayans döşelidir. Tavan duvar birleşimleri kartonpiyerli olan dairenin girişinde vestiyer bulunmaktadır. Daire toplamda yaklaşık olarak brüt 144 m2, net 122 m2 kapalı alana sahiptir. Binanın belediye hizmetlerinden faydalanma durumu tamdır. Elektriği ve içme suyu mevcut olup kanalizasyona bağlantısı yapılmıştır. Parselin çevresi bahçe duvarı ile çevrili olup, bahçesi içinde acık otoparkı bulunmaktadır. Bina Güneybağ Sokak'a giriş çıkışlıdır. Binanın dış giriş kapısı alüminyum doğramadan mamül olup, ayrıca rüzgarlık mevcuttur. Dava konusu taşınmaz kadastral açısından yerine uygundur.
Adresi : Buhara Mahallesi Günebağ Sokak Bina No. 8 Zemin Üzeri İkinci Kat Daire No. 5 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 122 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu :26.09.2012 TARİH VE 1076/423 SAYILI BELGE İLE YAPI RUHSATI ALINMIŞTIR
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 KARATAY - KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/976 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR