KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu Yazır Mahallesi'nde 107 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111872
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6811 Esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ


2019/6811 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 15918 Ada, 7 Parsel, YAZIR Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm borçlu adına tam hisseli taşınmaz Güneydoğu cepheli Blok 12 nolu B.b meskenin net kullanım alanı 107,21 olup balkonlar dahil 129,77 m2 dir. mesken antre salon 3 oda ,mutfak . banyo, lavabo ve wc ile balkonlardan oluşmaktadır. kuru alanlar laminat parke ıslak alanlar seramik kaplıdır. odaların duvarları alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplıdır. giriş kapısı çelik diğer iç kapıla ahşap ve pencereler doğramadır. tavanlarda dekoratif kartonpiyer ve perde bantı vardır. mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. banyo , wc, ve lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. banyoda duya kabin klozet ve lavabo vardır. ısınma bireysel sistem ve doğalgazlıdır. iliktrik suu ve doğalgaz tesisatları vardır. ana yapı bodrum. zeminve 3 normal katlıdır. ana giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı mermer , kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları alçı sıvalı ve boyalı fayans kaplamalı merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır. çatısı ahşap ve kiremit kaplıdır. ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür. selçuklu belediye başkanlığı plan ve proje müdürlüğünün 01/10/2019 tariih ve 38679 sayılı imar durum belgesine göre 4 kat ayrık blok mesken sahasına isabet etmektedir.
Adresi : Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 107,21 m2 (net kullanıma alanı)
Arsa Payı : 3/72
İmar Durumu : İnşaat tarzı 2012 tarih 611/237 sayı ile ruhhsat verilmiştir
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İ.İ.K.127.MD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen)alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6811 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR