KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu Kosova Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00894063
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : KOSOVA MAH. / BOSNA
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 12.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/379 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 15:35
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:35
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/379 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Konya İli, Selçuklu İlçesi , Dikilitaş Mahallesi 18026 Ada, 4 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Kosova Mahallesinde Coşandere Caddesi İle Ümitli Sokak ve Önerler Sokak içinde tam ada 5 blok karkas zemin kat üzenindeki katlarda konsol çıkma bulunan , taşınmazın site olarak duvar ve tel çit ile çevrili, otopark düzenlemesi , yürüyüş yolları taş parke ile yapılmış, her katta 4 daire , her blokta20 daire bulunan 100 daireli site içinde olup, Selçuklu bölgesinin aktif yol güzergâhı olan Veysel Karani Caddesine ve İstanbul yoluna yakın 800mt olup , tramvay yoluna ve duraklarına yakın durumdadır. Taşınmaz Yeşil Başak sitesi 5 blok, bina giriş katında ve diğer katlarda meskenler bulunmaktadır. Bina giriş bahçe kapısı demir doğrama, girişi ve basamaklar mermer kaplı, korkulukları demir doğrama, apartman giriş kapısı demir doğrama, bahçesi taş kaplama, çevresi mermer kaplama, bina girişi zeminleri ve duvarları sıva üzeri boya , rüzgârlığı ahşap vernikli doğrama, 1 asansör bulunmakta, merdiven evi duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalı bulunmakta, merdivenler mermer kaplı korkulukları demir doğrama bulunmaktadır.Taşınmaz 1. Kat 5 bağımsız bölümde borçlu oturuyor, Salon ,mutfak 2 adet balkon 3 adet oda ve hol lavabo wc ile, banyodan oluşmaktadır. Daire brüt 170 m2 olup net, 138 m2 kullanım alanlıdır.. Giriş kapısı ahşap vernikli kapı, girişte vestiyer, oda kapıları ahşap vernikli kapı, pencereleri ahşap vernikli, ıslak zeminleri seramik kaplama, lavabo, banyo, wc tavana kadar seramik kaplı, tavanları sıva kartonpiyer üzeri plastik boyalıdır. Oda tabanları vernikli taban tahtası kaplı, duvar ve tavanları sıva üzeri kartonpiyer ve tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak granit tezgâhlı, alt ve üst dolapları profil kapak yapılı, balkonda doğalgaz şofben bulunmaktadır. Lavaboda Hilton tipi lavabo, banyoda lavabo ve klozet var.Bina ısı yalıtımlıdır. Yapım yılı itibarı ile ortalama 20 yıllık binadır.Taşınmazın Elektrik, suyu var, doğalgaz kombi kalorifer sistemi, petekleri panel bulunmaktadır.
Adresi : Kosova Mahallesinde Coşandere Caddesi YeşilbaşakSitesi No: 28 deki1. Kat No:5Selçuklu /Konya
Yüzölçümü : 138 m2
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu: 5 KAT KONUT SAHASINDA OLUP, MESKEN KULLANIMINDA, TAKS: 0,25 KAKS: 1,55'DİR. 1997 TRİH VE 8/18 RUHSATLIDIR.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR.
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/379 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2018 İcra Müdür Yardımcısı- 114987

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR