KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu ilçesi'ndeki daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888306
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9286 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:40
Satış Yeri
:
Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu A blok, Zemin Kat Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2017/9286 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Sille Mahallesi, Sillekırı Mevkii, 13712 ada, 5342 parsel, 233 cilt, 23072 sayfada kayıtlı, 576,00 m2 arsada 1/6 arsa paylı, Zemin Kat, 1 nolu bağımsız bölüm mesken vasfında taşınmaz.
Ana taşınmaz üzerinde 3’ er katlı iki girişli blok apartman bulunmakta olup, Agın ve Akabe caddesine cepheli konumda bulunmaktadır. Taşınmaz’da yapılan keşif incelemesinde kiracı ikamet etmektedir. Taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır. Taşınmaz alış veriş ve iş merkezlerine, sanayi alanlarına, resmî kurumlara, Eğitim kurumlarına , sosyal donatı alanlarına, sağlık merkezlerine ve şehir merkezine yakın konumdadır. Kampus alanlarına, üniversite hastanelerine, hava limanına, büyük organize sanayi bölgelerine ve ana yollara uzak konumdadır.
Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamakla birlikte 700 m güneyinde bulunan İstanbul caddesi üzerinden Tramvay, minibüs, ve otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz otogara 4.3 km, Selçuklu Belediyesine 3.7 km, Ziyaül hak caddesine 510 metre, yeni İstanbul caddesine 300 metre, YHT Garına 5.5 km ve Vilayet merkezine 4.8 km mesafededir.
Taşınmaz bodrum, zemin, 2 adet normal katlı ana yapının zemin katında bulunan 1 kapı / 1 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken; antre hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc ve iki adet balkondan oluşmaktadır, balkonlar dahil net 88,42 m2 alanlıdır. Salon ve oda tabanları, laminat parke, ıslak zeminler seramik kaplama, duvar yüzeyleri alçı sıva ve boyalı, daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları, amerikan panel, pencereleri ısıcamlı ahşap görünümlü pvc doğrama ve panjurludur. Mutfakta tezgâhın altında ve ustunde dolaplar, banyoda duşakabin ve lavabo vardır. Mutfak tezgâh dolap arası fayans, banyo ve wc duvar yüzeyler, tavana kadar fayans kaplıdır. Daire doğu/batı/güney cephelidir. Onaylı mimari projesinde görünen balkon odaya dönüştürülmüştür. Hilton lavabosu vardır. Bireysel kombi doğalgazlıdır. Ana taşınmaz inşa tarzı, betonarme karkas dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap, üzen kiremit örtü, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, blok girişi alüminyum doğrama kapılıdır.
Adresi : Aydınlıkevler Mahallesi Agın Sokak No: 47/1 Selçuklu/KONYA
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Sille Mahallesi, 13712 ada 5342 parselin imar durumu ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 15.03.2018 tarih E. 15575 sayı numaralı yazı eki İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz, planda 3 Kat ayrık mesken sahası” na isabet etmektedir. 2012 tarih ve 1253/490 sayılı ruhsatla inşaatına müsaade edildiği belirlenmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 11.01.2013 - KM ne çevrilmiştir - AT KM ne çevrilmiştir. Taşınmaz üzerinde banka rehni bulunduğundan satış tarihi itibariyle ilgili bankanın müdürlüğümüze göndereceği cevabi yazıda muvafakatı bulunması halinde muvafakat miktarı, muvafakatı bulunmaması veya cevap verilmemesi halinde ise ipotek miktarı (156.000,00 TL) üzerinden satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu A blok, Zemin Kat Konya
SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9286 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

NOT : Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR