KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuklu Akıncılar Mahallesi'nde 90 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044905
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AKINCILAR MAH. / AYDINLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 03.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2018 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2019 13:35
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 13:35
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-B LOKZEMİN KATZ-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/2018 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya ili Selçuklu ilçesi Akıncılar Mah.3461 ada 17 parsel,3 cilt ,251 sayfa ,20 K II pafta da kayıtlı 487,00 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış bodrum katı, zemin katı , iki adet normal katıolan toplam 4 adet dükkan ile 5 adet daireli ana yapının zemin kat +birinci normal katında , 6 bağımsız bölüm nolu 160/974 arsa paylı,2 iç kapı numaralı dairenin tammı borçlu adına kayıtlıdır. Borç konusu taşınmaz Konya ili Selçuklu ilçesi, Akıncılar mah. Şehit Ahmet Caddesine cepheli, Habibe Apartmanının zemin kat + birinci normal katında bulunan iç kapı numarası 2 olan güneydoğu -kuzeydoğu - kuzeybatı cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 160/974 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 160/974 x487,0 m2 :80,0 m2 'dir.Daire; antre, salon, üç oda banyo , tuvalet, mutfak ve holden ibarettir.iki adet balkon vardır.Brüt inşaat alanı 103 m2 , net inşaat alanı ise 90 m2 civarındadır.Salon ve oda tabanlarına taban tahtası çakılmıştır. Sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir.Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap , yağlı boyalıdır.Pencereler PVC doğrama olupmermer denizlikve panjur vardır.İç duvar yüzeyleri harç sıvalı , plastik boyalıdır.Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır.Tezgah alnı üç sıra fayans kaplanmıştır.Banyo ve tuvalet iç duvar yüzeyleri yarıya kadar fayans kaplanmıştır.Banyoda küvet ve lavabo mevcuttur. Kapı eşiklerine mermer konulmuş tur. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi sobalı dairede kiracının ikamet etmekte olduğu ifade edilmiştir. Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu ana yapının, bodrum katı ,zemin katıve iki adet normal aktı vardır. Yapı üzerinde toplam dört adet dükkan ile beş adet daire bulunmaktadır.Ana giriş kapısı profil doğramadır. Merdiven basamakları yerinde dökme mozaik olup profil korkulukları vardır. Binanın çevresine tretuar beton dökülmüştür.
Adresi: Akıncılar Mah.Şehit Ahmet Caddesine Cepheli, Habibe Apartmanı No:35/2 Selçuklu /Konya
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 160/947
İmar Durumu : İnşaat tarzı üç küt ayrık nizam mesken sahasına isabet etmekte dir. inşaat ruhsatı 1987 yılında 23/33 sayı ile alınmıştır. Detaylı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR.

1. Satış Günü : 07/10/2019 günü 13:35 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 13:35 - 13:40 arası


Satış Yeri :KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2018 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR