SELÇUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Selçuk/14 Mayıs Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SELÇUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963033
Şehir : İzmir / Selçuk
Semt-Mahalle : 14 MAYIS MAH. / SELÇUK
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/122 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
254,471 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Hükümet/Adliye binası(konağı), İcra Müdürlüğü odası Selçuk/İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SELÇUK
İCRA DAİRESİ
2018/122 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Tapu kaydında; İzmir ili, Selçuk ilçesi, 14 Mayıs mah., Kartalaltı mevkii,13 cilt, 1198 sayfa, 122 Ada, 1 Parsel, 8.952,39 m² yüzölçümlü, Ana taş.niteliği arsa, 1/72 arsa pay/paydalı,D blok, 1. kat,6 nolu bağ.bölüm, Bağ. böl. niteliği mesken olarak geçen taşınmaz üzerinde betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, 9 bloklu 72 daireli site bulunmaktadır. D blok, bodrum hariç 2 katlı, bodrum katında açık otopark, zemin katında 4, 1. Katında 4 daire olmak üzere toplam 8 daire bulunmaktadır. Yapının içi ve dışı kireç-çimento-kum karışımı sıvalı, dış cephe akrilik boyalı, iç cepheler saten boyalıdır, merdiven taban kaplaması mermer, apartman giriş kapısı demir, merdiven ve balkon korkulukları alüminyum, çatı, eğimli oturtma tarzda üzeri marsilya kiremidi kaplıdır. Borçluya ait, 1/72 arsa paylı D blok 1 kat 6 numaralı mesken niteliğindeki bağımsız bölümü, 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc, giriş koridoru ve iki balkondan oluşmaktadır. Güney ve doğu cephelidir. Doğusunda istinat duvarına bulunmaktadır. Brüt inşaat alanı, yaklaşık 110,00 m2 balkonların toplam alanı, yaklaşık 26,00 m2, net kullanım alanı, yaklaşık 94,66 m2 dir. Odaların taban kaplaması laminat parke, koridor, mutfak, balkonlar ve ıslak hacimlerin taban kaplaması seramik, mutfak banko arkası ile banyo, wc ve ebeveyn banyosu tavana kadar fayans kaplı, duvarlar saten alçı sıvalı ve boyalıdır. Dış doğramalar plastik, çift camlı, iç kapılar amerikan prestir. Kat kaloriferi tesisatı boruları sıva altı döşenmiştir, kombi ve radyatörler takılmamıştır. Mutfak dolap kapakları ile giriş vestiyer dolap kapakları takılmamıştır. Kapakların müşterinin talebine göre seçildikten sonra müteahhit Kaçanlar İnşaat firmasının taahhüdünde monte edileceği ifade edilmiştir. Taşınmaz, yol, elektrik, su, kanalizasyon, telekomünikasyon gibi kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi :14 Mayıs mah., Kobuletti Caddesi no: 74 Selçuk/İzmir
Arsa Payı : 1/72
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında emsal:0.90, 2 katlı konut alanı olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 254.471,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Hükümet/Adliye binası(konağı), İcra Müdürlüğü odası Selçuk/İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/122 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019
*Borçlular, hissedarlar ve tapu maliki dışında, kendisine tebligat yapılamayan, ya da tebligatı iade edilenler hakkında Elektronik ilan ile gazete ilanının tebliğ yerine geçeceği

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR