GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitkamil/Güvenevler Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925764
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/60182 Esas
Muhammen Bedeli
:
252195 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/60182 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah., 58 Cilt, 5669 Sayfa, 3079 Ada, 6 Parselde Kayıtlı, 997,00 m² Yüzölçümlü, Arsa Vasıflı Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların 4.Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 69/997 Arsa Paylı Tam Hisseli Mesken Vasıflı Taşınmazdır. Taşınmazın 400 metre kuzeyinde Ömer Asım Aksoy Ortaokulu, 100 metre güneydoğusunda 75.Yıl Anaokulu, 200 metre kuzeybatısında Satranç Parkı bulunmaktadır. İcraya konu taşınmaz Şehrin batı tarafında üst gelir düzeyine ait halkın konut olarak yaşamayı tercih ettiği bir konuma sahiptir. Bölgenin ulaşım olanakları bakımından güçlü olması, şehir merkezine, Pazar yerine süper marketlere eğitim kurumlarına yakın konumda yer alması değerini olumlu yönde etkilemektedir. Taşınmazın olduğu bölgede teknik alt yapılar ( yol, su elektrik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz vs.)tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz hol antre bağlantılı 3 oda 1 salon mutfak banyo wc dağılımlı 3 balkonlu hacimlerden oluşmaktadır.Şehitkamil Tapu Müdürlüğünde kat irtifakına esas onaylı mimarı projesi incelenmiş olup taşınmazın 77,00m2 net kullanım alanlı,110,00 m2 brüt kullanım alanlı olduğu incelenmiştir. Yerinde yapılan incelemelerde ana taşınmazın konumunun vaziyet planına, değerlemeye konu taşınmazın kat, kattaki konum ve inşaat alanı olarak projesine uygun olduğu tespit edilmiştir. Değerlemeye konu taşınmaz; ahşap görünümlü çelik kapı girişli,odaların zeminleri parke kaplı, mutfak antre hol ve ıslak zeminler seramik kaplamalı,duvarları plastik boyalı,banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, mutfak eviye tezgahı granit alt ve üst ahşap dolaplı, banyo duşakabinli, pencereler pimapen, kapılar ahşap doğrama, tavanı kartonpiyer perde fonlu, elektrik ve su tesisatının müstakil olduğu incelenmiştir. Taşınmaz 3-B Grubu yapı sınıfında, taşıyıcı sistemi betonarme karkas olarak inşa edilmiştir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Atatürk Mah. 01069 Nolu Sok. Durak Apt. Sitesi No: 15/13 Şehitkamil // GAZİANTEP
Yüzölçümü : 77 m2 (Net Kullanım Alanı Olup, Brüt 110 m²'dir.)
Arsa Payı : 69/997
Kıymeti : 252.195,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İmar Planında Ayrık Nizam3 Katlı Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1-Bila Tarih ve Bila Yevmiyeli, 20.07.2000 tarihli Yönetim Planı şerh beyan kaydı bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/60182 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/01/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR