GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitkamil Güvenevler Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılacaktır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128032
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/108122 ESAS
Muhammen Bedeli
:
364,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/108122 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2624 Ada, 4567 Parsel, Güvenevler Mh. Mh. 1. Kat, 5 No'lu Bağımsız Bölüm. Tapu kayıtlarında beş katlı betonarme apartman olarak belirtilen parselin tamamı 501 m2 olan taşınmazdır. Parsel üzerinde çok katlı yapı olduğu, kat irtifakında belirtildiği gibi 1. normal kattaki 5 No'lu (Kapı No: 2) mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde üç oda, misafir salonu ve müştemilatlarının olduğu görülmüştür. Mesken dört cephelidir. Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarları ince sıva üzeri macunlu sedef boyalıdır. Islak zemin tabanları seramik ile kaplıdır. Oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise laminat parke ile kaplıdır. İç doğramalar ahşap olup, üzeri yağlı boyalıdır. Dış doğramalar ise PVC'den imal edilmiştir. Mutfak, lavabo, wc banyo duvarları fayansla kaplıdır. Bu meskenin inşaat alanı 160 m2, kullanım alanı ise 140 m2 olarak tespit edilmiştir. Taşınmaz kaloriferle (Kombi) ısıtılmaktadır. Bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır Taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Güvenevler Mh. 29021 No'Lu Sk. No: 33 Dağdelen Apt. Kat: 1 D: 2 Merkez / Gaziantep
Yüzölçümü : 501 m2
Arsa Payı : 136/501
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasına gelmektedir
Kıymeti : 364.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 3194 Sayılı Yasa'nın Geçici 16. Maddesi gereğince Kat Mülkiyeti Tesisi ve cins değişikliği
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/108122 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR