GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/Güvenevler Mahallesi'nde 160 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945252
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1026 Talimat
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2018/1026
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi mesken nitelikli 2496 ada 1 parsel f blok 1.kat 4 nolu bb de kayıtlı Güvenevler mahallesinde bulunan mesken. Adresi: Güvenevler mahallesi 29106 nolu sokak tazebay sitesi f blok apt no : 6/4 Şehitkamil Gaziantep.Arsa payı : 80/6300, F blok no, kat no 1 4.bağ bölüm.Taşınmaza ulaşım için, ana arterlerden Mustafa Taşar caddesinden kuzeydoğu yönünde giderken sola 29054 nolu sokağa dönülür. Kuzeybatı yönünde 300 metre ilerlediğimizde ana taşınmazın yer aldığı Tazebay Sitesine ulaşılır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu F Blok 290106 nolu sokak üzerinde yer almakta olup, yakın çevresinde Cahit Nakıpoğlu Camii, Yunus Emre Parkı ve Ömer Asım Aksoy İlköğretim Okulu mevcut olup, orta ve üst gelir grubu tarafından tercih edilen bir bölgede bulunmakta olup, site ve tek blok şeklinde yapılaşmaların bulunduğu bölgede alt yapı problemi bulunmamaktadır.Ana gayrimenkulün 1. normal katında yer alan 4 nolu bağımsız bölüm. Onaylı mimari projesine göre, brüt 160 m2 kullanım alanına sahip olan mesken vasıflı daire salon, 4 oda, mutfak, antre, hol,banyo, lavabo+ vc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, içe açılan kapıları ahşap, ıslak zemin kapıları ve pencereleri pvc, camlan ısı camdır. İslak zemin alanları seramik, salon ve oda hacimlerinin zemin alanları parke kaplamadır. Duvarları sedef boyalı, mutfak tezgahı granit, dolapları ise mdf dir. Yatak odasında duş mevcut olup, banyoda ayaklı lavabo, duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. Doğalgaz ve bireysel kombi ile ısıtma sağlanmaktadır.Kat Taksimatı Ana gayrimenkul olan TAZEBAY SİTESİ B Blok Apt. 4209 Ada 10 Parsel 4.273,41 m2 alan üzerinde A, B, C, D, E, F Bloklar mevcut olup 3/B yapı sınıfında ve ayrık nizamda betonarme karkas sisteminde inşa edilmiştir. F Blok, bina giriş kapısı Ferforje, Bina girişi zemin mermer, merdivenler mermer korkulukları ise alüminyum profilden imal edilmiştir. Değerlemeye konu olan meskenin bulunduğu ana taşınmaz, 2 bodrum+zemin+5 normal kattan oluşmaktadır. Apartmanın 2. Bodrum katında kalorifer dairesi, sığınak ve 5 adet garaj, 1. Bodrum katında: Bina Girişi, 4 adet garaj ve Kapıcı Dairesi, Zemin ve diğer 5 katta her katta 2 daire olmak üzere toplam 12 adet mesken bulunmaktadır.
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat,taks: 0,35,kaks: 1,35 ön bahçe: 5m yan bahçe 8,50 arka bahçe: h/2, Taşınmaz kat mülkiyetine geçirilmemiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1026 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.31/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR